Zvyknete sa vo vzťahu niekedy pohádať? Nemusíš mať z toho zlé pocity. Asi žiaden vzťah sa nezaobíde bez problémov a je lepšie, keď si to vysvetlíte, než by si to mala všetko dusiť v sebe.

Stalo sa ti už niekedy, že si chcela svojmu priateľovi niečo povedať, no radšej si si to nechala pre seba, bola si ticho, prípadne si sa hrala  na urazenú? Je to najhoršia vec, akú môžeš urobiť. Keď stratíš záujem riešiť problém, skôr či neskôr sa váš vzťah bude meniť k horšiemu. Lebo ti vlastne bude jedno, čo sa bude diať.

Ak ti však na vašom vzťahu záleží, buďte k sebe naozaj otvorení. A hádka je ideálna možnosť, ako obaja môžete vyjadriť to, čo sa vám nepáči (ale aj to, čo sa páči) a ten druhý zistí, na čom vlastne je. Neboj sa povedať svoj vlastný názor, aj keď sa bude odlišovať od toho jeho názoru.

Neboj sa tiež povedať niečo, čo ti už dlhšiu dobu vŕtalo v hlave. Takto sa raz a navždy zbavíš všetkých pochybností a budeš môcť pokojne zaspávať. Nezabúdaj tiež na to, že pri hádke by ste mali byť obaja rovnocenní. Musíš mu dôverovať, pretože keď odhalíš svoje obavy a pochybnosti, tajne dúfaš v to, že to všetko spoločne zvládnete. A neboj sa, zvládnete to.

Preto môže byť hádka vo vzťahu prospešná. Obaja zistíte, že ste tu jeden pre druhého a chcete svoj vzťah zachrániť a posunúť ho ďalej. A vieš čo príde po hádke? Správne, udobrenie. A práve to je na tom všetkom najkrajšie. 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.