Akokoľvek ste si mohli spočiatku rozumieť. Akokoľvek ste sa mohli ľúbiť, veci sa menia. A s nimi aj ľudia. Všetko sa dokáže zo sekundy na sekundu zmeniť a niekedy nemáme inú možnosť, než to nechať tak. Portál Lifehack, Huffpost a Elite daily uviedli situácie, kedy by ste to mali ukončiť.

Keď ťa už iba spomienky robia šťastnou

Nie vždy to bude ružové, láskyplné alebo ako z rozprávky. Časom ten prvotný zápal opadne a práve vtedy sa prejaví, či sa k sebe skutočne hodíte. K vzťahom patria aj hádky, či krízy. No ak sa snažíte svoje problémy riešiť a nič sa nezlepšuje, prečo to zbytočne zdržiavať?

Zamysli sa. Aká je súčasnosť oproti minulosti? Máš automaticky úsmev na tvári, keď si spomenieš na krásne spomienky, pričom na súčasnosť nedokážeš povedať nič dobré? Niekedy je lepšie nechať to tak.

Obhajuješ jeho správanie? Otvor si oči

Keď sme zaľúbení a naša polovička začne až časom prejavovať vlastnú tvár, snažíme sa jeho správanie obhájiť rôznymi výhovorkami. Pamätaj, to ako sa k tebe správa, je odrazom toho, ako ťa vníma. Nezakrývaj si pred tým oči a neži v tejto ilúzií. Časom by to mohlo byť len horšie. Ak nepatríš medzi jeho priority, prečo sa ním chceš ešte zaoberať?

Žiadna zmena, iba koniec

Keď sa viac spoznáte, je prirodzené, že nájdete na sebe vlastnosti, ktoré vám budú skutočne prekážať. To však neznamená, aby ste teraz jeden druhého nútili do razantných zmien. Tebe by sa určite nepáčilo, keby ti stále nadával na štýl obliekania a jemu by nemusela padnúť vhod výčitka na nejaké to kilo navyše.

Kompromis a vzájomné akceptovanie sa je cesta. Ak ťa partner neustále odsudzuje a očakáva od teba nemožné, šokuj ho svojím rozhodnutím. Pekne mu zamávaj.

Nenechaj sa emočne/fyzicky ničiť

Muž, ktorý fyzicky napadne ženu, je najväčší zbabelec pod slnkom. Zároveň to je varovný signál, po ktorom vieš, že máš brať nohy na plecia. Lenže často to nemusí byť iba o bitkách. Existujú aj emoční útočníci. Prvotriedni manipulátori.

Keď máš pocit, že tvoj partner s tebou hrá špinavé hry, ver svojej intuícií. Nedovoľ, aby ťa ovládal. Do tejto nebezpečnej sieti slovíčok by si sa mohla zamotať rýchlo, no cesta späť je ťažká.

Jednostrannosť

Na začiatku bolo všetko ideálne, no akonáhle ťa získal, prestal sa snažiť. Vzťah nemôže fungovať, ak ho má nosiť na pleciach iba jedna strana. Mali by ste byť založení hlavne na harmónií, no tú ťažko dosiahnuť, keď si jediná, ktorú to zaujíma.

Ak to trvá dlhšie a snažila si sa to s ním riešiť, no nepomohlo…vieš, čo máš robiť. Neplytvaj svojím časom. Čím skôr tú kapitolu uzavrieš, tým rýchlejšie sa z toho dostaneš.

Žiadne city, jednoducho NIČ

To, že si nevypisujete každý deň dvojstranové litánie o tom, ako sa ľúbite, vôbec nevadí. Menej je niekedy viac. Preto, ak si to poviete iba sem-tam, nie na tom nič zlé. Lenže, kedy naposledy ti dal kompliment? Kedy naposledy ťa zavolal von? Kedy naposledy prejavil o niečo iniciatívu? Iste, aj žena by mala byť v týchto veciach akčná, ale nie iba ona.

Odcudzenie

Ľudia sa menia a spolu s nimi aj ich hodnoty, sny, či ciele. Ste spolu už dlhšie a zrazu máš pocit, že ste si úplne cudzí? Aj to sa stáva. Ak si spolu už nerozumiete tak, ako predtým a váš vzťah sa skôr podobá na celkom fajn kamarátstvo, na čo sa trápiť? Nedá sa ľúbiť na silu a nie je to nikoho chyba. Jednoducho sa stalo. Treba sa pohnúť ďalej.

Zdroj: Lifehack, Huffpost a Elite daily

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.