Neoslavovali sme na Svätého Valentína, a ani sme sa nepobozkali pod čerešňou na začiatku mája. Bolo to pre nás dvoch niečo, čomu sme neprikladali silný dôraz. 

S úsmevom na tvári spomínam na tie dni, kedy sme nič nemuseli robiť. Len sme oddychovali alebo sedeli vonku v parku. Chceli sme byť iní a vnímať toho druhého odlišným spôsobom, aký sme nevideli v našom okolí. Úprimne, ani som nechcela dostať kyticu kvetov, lebo bol Valentín. Bolo to pre mňa príliš detinské klišé, aj keď sme už dávno neboli deti. Teraz už nie sme spolu, blíži sa Valentín a môj názor sa stále nezmenil.

Prečo by práve 14. február mal byť jeden z tých mála dní, kedy by si mala dostať veľkú kyticu ruží či plyšové zviera?

Ani jeden z dvojice nemusí čakať práve na tento dátum, aby zapôsobil či okúzlil. To by sme mali počas celého roka a nie len vtedy, kedy je to napísané v kalendári. No čo som ti tým chcela povedať je to, že nemusíš byť smutná práve z toho, že si single.

A ani nemusíš tento deň presedieť pred televízorom so zmrzlinou v rukách pri romantických filmoch. Vieš koľko toho by sa dalo stihnúť? Pokojne si môžeš vybrať z rôznych aktivít. Urob niečo nezvyčajné, choď na túru alebo zavolaj svojich spolužiakov zo školy na šialený výlet. Nápadom sa medze nekladú.

Nemusíš si po nociach trápiť hlavu tým, že potrebuješ niekoho po svojom boku. Ľuďom to môže byť hlúpe, ako je možné, že je niekto na Valentín sám. A práve takým ľuďom by si to nemusela vysvetľovať, lebo o pár dní si na to ani nespomenú. A vieš čo by mohlo byť ešte jednou skvelou vecou pre teba? Poteš sa sama. Nemusíš čakať na Valentín, urob si radosť aj hneď. Kúp si novú knihu či sveter, alebo sa poteš veľkou dávkou čokolády.

Ver samej sebe, že byť single na Valentína nie je koniec sveta, či tá najväčšia tragédia. Urob radosť sebe alebo ľuďom v tvojom okolí, ktorí si tiež nepotrpia na oslavy zaľúbencov. A môžeš byť šťastná aj s tým, že si single.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.