instagram.com/cat_cafe_club_poprad, elizabeth_cukrarenkaviaren

Vôňa čerstvej kávy, chutné koláčiky, domáce limonády a predovšetkým útulné prostredie. Toto všetko ti ponúkajú viaceré slovenské kaviarne. Spomedzi davu ale vytŕčajú aj originálne a netradičné miesta, ktoré sa od tých klasických odlišujú tým, že lákajú k sebe ľudí z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

Fotografie z týchto kaviarní nájdeš takmer na každom instagramovom profile, pretože takmer každý sa chce pochváliť, že navštívil práve takéto originálne miesto. Často sa ti tak môže stať, že keď sa sem vyberieš, bude plno, no to by ťa nemalo odradiť od toho, aby si si vychutnala svoju šálku kávy. A aby si si tiež urobila svoju fotku do zbierky.

Divná Pani (Banská Štiavnica)

Ak sa chystáš na výlet do Banskej Štiavnice, toto miesto by si určite nemala vynechať. Nádherné priestory, príjemná hudba, knihy všade, kam sa len pozrieš. Okrem toho si môžeš pochutnať na výdatných raňajkách, lahodnej káve a famóznych koláčikoch. Odporúčame vyskúšať aj makrónky, ktoré chutili výborne.

Cat Café Club (Poprad)

Pre všetky milovníčky mačiek tu máme miesto, ktoré nesmú vynechať. V Poprade nájdeš kaviarničku, kde si môžeš pochutnať na fajnom koláčiku a chutnej káve a popri tom môžeš pohladkať mačičky, ktoré sa tam nachádzajú. Ak budeš mať šťastie, prídu si k tebe aj ľahnúť a pohrať sa s tebou. Ako hovoria majitelia tohto miesta, prídi sa pomačkať. 🙂

Synagóga Café (Trnava)

Kaviareň, ktorá bola vytvorená priamo v trnavskej synagóge, ktorá dýcha históriou a skvelým zážitkom. Nielen že si pochutnáš na svojej káve, ale môžeš sa hlavne pokochať úžasným priestorom. Obľúbenými sú aj presklené boxy, kde budeš mať aspoň trochu súkromia.

Bábovka café & bakery (Trnava)

Vo väčšine kaviarní sú obľúbené cheesecaky či raw dezerty, no ak si zatúžila po klasike, akou sú bábovky, v Trnave nájdeš ďalšie miesto, kde si prídeš na svoje. Zabudni na obyčajné bábovky, budeš môcť ochutnať najrôznejšie príchute, ktoré lákajú čoraz viac ľudí.

Café Sládkovič (Trenčín)

V Banskej Štiavnici nájdeš Banku lásky, kde je uchovaná najdlhšia báseň Marína od Andreja Sládkoviča. Ak však budeš v Trenčíne, navštív Sládkovičovu kaviareň, kde nájdeš na stenách verše z básne, vďaka ktorým sa budeš cítiť naozaj špeciálne.

Elizabeth (Piešťany)

Cukráreň, ktorá vyniká svojimi drevenými okenicami obrastenými brečtanom. V podstate celé toto miesto vyzerá ako z iného sveta a aj ty sa budeš určite chcieť preniesť na miesto plné romantiky v Piešťanoch. Posedieť si môžeš na terase, no aj interiér je zariadený nádherne. Určite neodídeš sklamaná.

Eg Café (Topoľčany)

Ak máš rada bicykle, túto kaviareň v Topoľčanoch by si nemala vynechať. Všade na stenách nájdeš kolesá z bicyklov, na stolíkoch nájdeš rôzne dekorácie a navyše aj samotné stoly sú vyrobené z bicyklových stojanov. Naozaj unikátne miesto.

Viac z kategórieCestovanie