Viem, že ak chceš byť šťastnou, musíš si prejsť aj tým zlým. Viem však, že medzi nami sú aj tie šťastnejšie dievčatá, ktoré si až toľko zlého nemuseli zažiť. Sú tie vyvolené, ktoré našli spriaznenú dušu už počas strednej a doteraz sú spolu, zaľúbení, bok po boku tomu druhému. Potom sú tu tie dievčatá, čo ich láska stretla a vzápätí opustila – čo dúfali a verili, snívali, ale aj platili za svoju naivitu. Bolo ťažko, no bude už len lepšie, pretože sa opäť usmievam. Dovoľ teda, aby som ti rozpovedala môj doterajší životný príbeh.

Zdroj: pixabay.com

Keď som mala sedemnásť a nevedela čo je láska, stretla som prvého. Búrlivé tri roky chodenia, no veľa pekného. Veď bol mojou prvou láskou, prvým priateľom, prvým s kým som sa nehanbila chodiť do spoločnosti ruka v ruke. Skončilo to. Prečo? Pretože bol nevyspelý, nesprával sa pekne a ja som konečne dostala rozum a opustila ho.

Napriek tomu, naňho spomínam s úsmevom na tvári. Nasledovala ročná pauza od vzťahov. Nápadníkov bolo až až, ba doteraz je, ale nikto pri kom by sa mi rozbúchalo srdce. Po roku, prišiel druhý. Dokonalý gentleman, ktoré by chcelo každé dievča si vybral mňa, no škoda, že len na dva mesiace. Zlomil mi srdce. No ja ako nebojácna žena som sa z toho dostala – veď čo iné mi ostávalo.

Prišiel tretí. Neuveríš, ale prišiel tiež na len na dva mesiace. Odišiel so slovami „máš veľmi dobré a bojovné srdiečko, ale nie som pripravený“ Zlomil mi srdce ďalší, no teraz to bolo o trošku ťažšie.

Zdroj: pixabay.com

Poznáš ten pocit, keď ti je neskutočne zle zo života, nenachádzaš silu, nevieš a vlastne ani nechceš bojovať o svoje nasledujúce šťastie v živote? Ten pocit, kedy nechceš jesť a už vôbec nie žiť, len ostať v posteli zabalená v paplóne najmenej 100 rokov a prespať celé toho zle obdobie?

No tak, vtedy som nebola na dne – vtedy som bola hlboko, hlboko pod dnom. Dva rozchody v priebehu pol roka – to sa môže stať len mne. Postupom času som to nechala za sebou a postavila sa životu nová ja, neoblomná, hrdá, silnejšia. Moje srdce si začal získavať štvrtý. Dali sme sa dokopy, zažili krásne výlety, no aj toto po dvoch mesiacoch skončilo. Až s odstupom času som si uvedomila, že som príliš tlačila na pílu, príliš chcela a túžila po láske a po tom, aby ma mal niekto skutočne rád.

Zdroj: pixabay.com

Predchádzajúci rok bol hrozný, no ja som pochopila tak veľa vecí! Som oveľa múdrejšou ženou, oveľa bojovnejšou, oveľa priebojnejšou. Uveríš, keď ti poviem, že piaty prišiel vtedy, keď som s pohárikom brandy zapíjala toho štvrtého v piatok večer? Nie, ani ja by som tomu neverila. Prišiel, je tu. Je milý, je dobrý, je sympatický, je gentleman, je charizmatický, je pozorný. Je úžasný. Naozaj som si nemyslela, že to ešte niekedy poviem, no ja ho začínam milovať. Zosobnenie dobra. Môj osobný anjel. Môj dokonalý a vysnený princ.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.