Život je príliš krátky na to, aby sme predstierali, že sme niekým úplne iným. Ak si sa už ocitla v situácií, kedy si zámerne ukrývala svoje názory a hodnoty, nie je to správne. Každá z nás je unikátna a práve preto by naša osobnosť mala vyniknúť. Portál Lifehack, Psychology Today a HackSpirit uviedli, ako byť sama sebou a nehanbiť sa za to.

Spoznaj sa

Aby si sa dokázala postaviť za svoje názory a životné hodnoty, musíš o sebe vedieť všetko. Je to dlhá cesta spoznávania sa, počas ktorej zistíš svoje silné a slabé stránky. Pamätaj, nikto nie je dokonalý. Ani tie ženské ikony, ktoré všade vidíme. Si jedinečná, unikátna a predovšetkým ľudská bytosť. Z toho dôvodu by si mala akceptovať všetko, čo je tvojou súčasťou a rozhodne sa za to nehanbiť. Nelipni po nikoho priazni. Keď budeš obdivovať samú seba, pridajú sa aj ostatní.

Uzavri svoju minulosť

Neanalyzuj všetko do detailu. Je úplne pochopiteľné, že sa v živote nestretávaš iba s pozitívnymi vecami. Zrejme si aj ty učinila nejaké chyby, ale vieš čo? Nie je na tom nič zlé. Si človek, žiadna nadprirodzená bytosť. Práve vďaka prešľapom sa najviac naučíme a to nás koniec-koncov posunie ďalej. Nevyčítaj si svoje rozhodnutia z minulosti. Nepremýšľaj nad všetkým prostredníctvom otázok čo ak/čo keby. Zober si z toho ponaučenie a už to uzavri.

Zbav sa mlčania

Mať na niečo iný názor nie je zlé, ale užitočné. Nemusíš s každým vo všetkom súhlasiť a nebodaj dusiť v sebe rozličné myšlienky. Nie si povinná dodržiavať zabehnuté módne trendy alebo počúvať tú hudbu, čo každý. Keď začneš hovoriť o vlastnom vkuse a budeš ho sebavedome nosiť, môže to rozpútať zaujímavú diskusiu. Obom stranám sa tak naskytnú viaceré možnosti, ako nazerať na danú vec a to len rozširuje vaše obzory. Neboj sa prejaviť vlastný štýl. Ľudia si ťa vďaka tomu lepšie zapamätajú a tvoj sebavedomý krok získa na ráznosti.

Prijmi samú seba

To, že sa po svete pohybujú ženy, ktorých lícne kosti sú dychberúce, treba prijať ako fakt. To však neznamená, že tvoja krása by bola menšia. Neporovnávaj sa a vedz, že na to, aby si bola skutočne nádherná, nepotrebuješ mať miery modelky. Akceptuj sa. Prijmi samú seba. Zaľúb sa do svojich (ne)dokonalostí a vtedy nielen budeš sama sebou, ale stane sa z teba aj sebavedomá žena, ktorá sa nedá prehliadnuť.

Drž sa svojho

Nezaoberaj sa tým, kto čo o tebe hovorí. Vždy budú v našej spoločnosti kolovať hlúpe reči. Záleží iba na tom, aký postoj si k tomu zachováš. Nedovoľ, aby ťa odradili názory druhých ľudí. V tomto živote si sama za seba. Máš vlastné smerovanie a keď na tejto ceste stratíš pár ľudí, čo už. Malo to tak byť. Riaď sa tým, čo je pre teba najlepšie a nedovoľ, aby niekto podkopával tvoju osobnosť a ciele.

Dbaj na svoju spoločnosť

Ako sa hovorí – s kým si, taký si. Samozrejme, existujú aj výnimky, ale spoločnosť ľudí nás dokáže veľmi ovplyvniť. Preto, ak sa chceš úplne uvoľniť a žiť bez predsudkov, spáľ mosty s toxickými osobami. Nestretávaj sa s nikým, kto by sa ti zámerne vysmieval kvôli vlastným citom, snom a nazeraniu na svet. Nedovoľ nikomu uštipačne kritizovať tvoj výzor len preto, že to nie je podľa ich predstáv. Svoju energiu radšej investuj do ľudí, ktorí ťa akceptujú takú aká si. Aj toto je jeden z mnohých krokov, ako prestať skrývať svoje pravé JA.

Zdroj: Lifehack, Psychology Today a HackSpirit

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.