Ak máš chuť vidieť nejaké dokonalé fotky, tvoje prvé kroky povedú určite na Instagram. Práve tam sa všetci snažíme, aby sme zverejnili to najlepšie z najlepšieho a aby boli fotky tak krásne, že nám ich všetci budú zaručene závidieť.

Nie vždy je poruke nejaký fotograf, ktorý by ti urobil dokonalú fotku, preto by si to mala vziať do svojich vlastných rúk a na nikoho iného sa nespoliehať. Či už sa rozhodneš pre selfie, alebo si chceš odfotiť nejakú krajinku či iný predmet, mala by si dbať na to, aby snímka bola naozaj na profesionálnej úrovni. Pretože ak bude zlá fotka, nepomôže ti už ani žiadny filter.

Najdôležitejším faktorom dobrej fotografie je jednoznačne svetlo. Ak sa bude slnko nachádzať za tebou, prípadne bude presné poludnie, na dobrú fotku zabudni. Počula si už o zlatej hodinke? Ide o čas po východe a západe slnka, kedy je svetlo mäkšie, a teda ideálne na dokonalú snímku. Vyskúšaj si teda niečo odfotiť práve v tomto čase a porovnaj si to s inou fotkou. Uvidíš ten rozdiel.

Pozrieť by si sa tiež mala na to, čo sa nachádza za tebou. Ak aj budeš vyzerať ty na fotke dobre, ale za tebou bude v izbe bordel, dobrý dojem veru neurobíš. To isté platí aj v prípade, ak sa budeš fotiť o zrkadlo. Dobre sa pozri, čo vidieť v odraze, aby si sa nemusela za nič hanbiť.

Ak si robíš selfíčko, mobil nedrž presne pred tvárou, ale trochu z vyššia. Nielen že budeš vyzerať prirodzenejšie, ale aj tvoja tvár bude pôsobiť trochu chudšie a nebude vidieť žiadnu dvojitú bradu. Vyskúšaj sa odfotiť z viacerých uhlov, aby si sama zistila, ktorý je pre teba ten najlepší.

Priprav sa na to, že na prvýkrát sa ti málokedy podarí urobiť dokonalú fotku, takže cvakaj ako o dušu, a potom len vyber to najlepšie. Vedela si o tom, že niektoré mobily majú funkciu, kedy ti za pár sekúnd urobí viacero záberov? Určite to vyskúšaj a nezabudni na rôzne výrazy. Nezúfaj ale, keď bude väčšina fotiek nepoužiteľná. Nájde sa jedna, ktorá získa mnoho lajkov.

Ak už odfotíš perfektnú fotku, neboj sa ju doladiť nejakým filtrom. Zvoľ si ale taký, ktorý bude vyzerať prirodzene. Ak by si chcela viac tipov od profesionálov, pozri si tieto videá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.