Photo by Hassan OUAJBIR from Pexels

Zdravé sebavedomie prospieva ženskej atraktívnosti. Keď dokážeš oceniť ostatných, nauč sa aj ty prijať chválu. Je fajn, ak si pokorná, ale nepochybuj o sebe. Zaslúžiš si byť rovnako ocenená ako všetky ostatné. Portál Entrepreneur, Daily life a Her track uviedli, ako na to.

Poďakuj sa a nezabudni to opätovať

Ak sa ti naozaj ťažko prijímajú komplimenty a chceš predísť trapasu, skús ich opätovať aj druhej strane. Týmto spôsobom sa vyhneš rozpačitému poďakovaniu a kŕčovitému úsmevu.

Niekto: „Máš krásne vlasy.“

Ty: „Ďakujem, mne sa zase páčia tvoje šaty.“

Touto taktikou rozhodne nič nepokazíš a spokojné budú obe strany. Veď, prečo by sme nemohli potešiť jeden druhého a spraviť si tak krajší deň?

Nespochybňuj niečie slová

Keď ťa niekto pochváli, za žiadnych okolností sa nesnaž vyvrátiť jeho slová. Prečo by si o sebe pochybovala? Nezhadzuj samú seba a rozhodne sa nezačni smiať. Človek, ktorý ti udelí kompliment, to myslí dobre a tento druh výsmechu by mu tiež nemusel padnúť dobre. Čo je tak ťažké na jednoduchom poďakovaní? Veď komplimenty vždy potešia.

Nesťažuj si stále

Možno nedokážeš prijať pochvalu práve kvôli tomu, že na sebe nevidíš nič dobré. Nie si so svojím výzorom spokojná? Vždy vieš zlepšiť svoju situáciu, ak to považuješ za nevyhnutné. Keď chceš na sebe pracovať, pracuj, ale neustálym sťažovaním si nič nedosiahneš. Nebuď chodiaca kôpka nešťastia, ktorú prepadá amok, ak počuje na svoj výzor jedinú peknú vec. Začni od seba. Urob pre svoje telo a psychohygienu niečo prospešné a potom uvidíš, o čom všetci hovorili. Si krásna, len si musíš otvoriť oči.

Ver si

Ako sme vyššie spomínali, zdravé sebavedomie robí ženu atraktívnejšou. Koho by predsa nenadchla silná a rázna chôdza vystretej ženy? Samozrejme, všetko by malo mať svoje hranice, ale to neznamená, že by z teba mala byť šedá myška. Pozri sa do zrkadla a nahlas povedz, čo máš na sebe naozaj rada. Všetci sme niečím unikátni, tak prečo myslíš, že ti niečo chýba? Jedine sebavedomie a schopnosť prijímať komplimenty. Tieto vlastnosti idú ruka v ruke a vedz, že keď ich nadobudneš, budeš sa aj častejšie usmievať.

Chváľ samú seba

Najdôležitejšie je, aby si začala od seba. Jasné, že neuveríš komplimentom, keď nevidíš svoju vzácnosť. Skús si spraviť dennú rutinu – každé ráno sa postav pred zrkadlo a pochváľ sa. Poriadne sa pozri, ako ti pristane tvoj outfit, ako úžasne vonia tvoj parfém a nezabudni na prirodzenú krásu, ktorú si oživila make-upom. Avšak netýka sa to iba vonkajšej krásy. Nezabúdaj ani na svoju osobnosť. Nahlas si povedz, aká si vtipná, inteligentná, vzácna žena a neboj sa vykročiť do nového dňa s úsmevom na perách.

Zdroj: Entrepreneur, Daily life a Her track

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife