Keď je žena zamilovaná a v jej srdci stále žije nádej, že aj ona prežije lásku ako z romantického filmu, len ťažko sa jej budú otvárať oči, ak je pravda úplne inde. Vzťahy nie sú iba o tom dobrom, v skutočnom živote sú častokrát komplikované a nestoja za to, aby si sa kvôli nim trápila.

Teda, trápila sa kvôli osobe, ktorá k tebe evidentne nepatrí, aj keď si to veľmi želáš. Bolo by príliš ľahké stretnúť toho pravého a prežiť s ním dokonalý celý život, však? Ak si takého nepochybne našla, potom ti gratulujeme. No ak čítaš tieto riadky, zrejme dobre poznáš situáciu, v ktorej sa snažíš zachrániť svoj vzťah, ktorý sa rúti niekde z kopca.

Nech už sú dôvody, že tvoj vzťah nie je taký, aký by si chcela, akékoľvek (tak, ako v každej situácii), aj tu by si sa mala riadiť svojím srdcom a vnútorným pocitom.

Keď vieš, že naozaj nie si šťastná, keď si uvedomuješ, že si možno len ty tá, ktorá sa snaží, prečo chceš v týchto pocitoch, ktoré ťa ničia, plávať aj naďalej? Naozaj veríš tomu, že sa jedného dňa všetko zmení k lepšiemu, aj keď je to možno už dlhodobo iba trápenie? Pretože, ak je to trápenie, potom to nie je láska. A bez tej nemôže byť ani šťastný vzťah.

Všetko má svoj začiatok, ale aj svoj koniec. Niektoré životné príbehy majú dlhý scenár, iné sú len krátkou epizódou. Tak je to aj v láske. Niektoré vzťahy nie sú určené na to, aby vydržali večne. Zažiješ ich preto, aby si sa poučila, posunula vpred. Ten druhý ti toho dá veľa, no nie je tvojím majetkom, preto si ho nemôžeš k sebe priviazať navždy.

Keď vám to nefunguje, keď to už dávno nemá iskru, ktorú ani nechcete zapáliť, keď druhá strana necíti k tebe to isté, je čas ísť. Nie všetko stojí za tvoju námahu, energiu či prosby. A ty tu nie si na to, aby si sa držala niekoho, kto ti nedáva všetko to, čo si ochotná sama dať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.