pinterest.com

Som dievča, ktoré ma rada ľudí okolo seba. Neznášam samotu, aj keď mi niekedy urobí dobre. Rada sa rozprávam a nadväzujem nové priateľstvá. No ako roky ubiehajú, prišla som na to, že na známosť, alebo priateľstvo nestačí jedna osoba, ale na to musia byť dvaja.

1a48e449ea2749d383952730ea213e99 foto: pinterest.com

Nikdy som nemala problém nadviazať kontakt s inými. Zakaždým, keď mi bol niekto sympatický, rada som sa s ním spriatelila a snažila sa udržiavať kontakt. Samozrejme, že som to nerobila nejakým násilným spôsobom, 🙂 ale vraví sa, že keď sa chceš s niekým stretnúť, tak bez toho, aby si mu to povedala, na to nepríde.

Nadišiel čas, kedy ma to už prestalo baviť. Vraví sa, čím viac priateľov okolo seba máš, tým je to lepšie. No už teraz viem, že to vôbec nie je pravda. Položila som si otázku: chcem mať 50 neúprimných priateľov alebo menej tých úprimných?

Vo svojom živote som urobila pár závažných zmien a chcela som začať odznova. Veľmi dávno som sa odsťahovala z môjho rodného mesta a nasťahovala som sa sem späť. Veľmi som sa na to tešila, keďže som tu mala dosť priateľov, no popravde mi ich ostalo veľmi málo, keďže iniciatíva z mojej strany neuspela. Samozrejme, že ak sa s niekým nestretávate dlhú dobu, tak nemôžete čakať na to, že po vašom príchode bude všetko úžasné. No keď niečo chcete, všetko sa dá 🙂

Veľa priateľov a dokonca aj niekoľko blízkych som začala oslovovať. No keď si niekto vymyslí aj tú najhoršiu výhovorku ľudstva, na to aby sa vyhol stretnutia s vami, prestane vás to baviť. Moja najlepšia priateľka mi vždy vravela, na čo sa snažím, ak tá druhá strana nemá záujem, no ja som človek neoblomný a to znamená, že som pokračovala ďalej. Veď samozrejme je tu možnosť, že tá ,,výhovorka,, bola pravdivá.

7fc04c0b4e7acd16e6914bdae92643a7 foto: pinterest.com

No už dnes viem, že nebola. Dnes viem, že priateľstvo je o pocite, kedy sa máte na koho obrátiť. Je to o tom, že ak zavoláte danej osobe, viete, že príde za vami aj o polnoci. Je to o tom, že aj keď je 100 % zaneprázdnená, tú sekundu na kávu, alebo čokoľvek iné si nájde. Je to o tom, že ak je komukoľvek ťažko a cíti sa pod psa,  stretne sa s vami. A nakoniec aj s tromi deťmi na krku a s manželom príde za vami, pretože Vás chce vidieť. Všetko ostatné je výhovorka. Priateľstvo je to najcennejšie, čo na svete máme a preto:

Ma unavujú ľudia, ktorí sa stále na niečo vyhovárajú.

Unavujú ma ľudia, ktorí sa, len budú sťažovať a stále majú nejaké problémy. A v živote Vám nenapíšu nič pozitívne, len preto aby vyzerali, že sú zaneprázdnení.

Unavujú ma ľudia, ktorí klamú a nehovoria veci na rovinu.

Tento článok, by som veľmi rada venovala všetkým tým, ktorí mňa, mojich blízkych, alebo kohokoľvek iného klamali a tým pádom ho aj zranili. Rada by som odkázala iným, že ak nemajú záujem stretávať sa s daným človekom, nech sa netvária ako priatelia, pretože priatelia nie sú. Ešteže existujú sociálne siete, na ktorých sami seba klamete.

e765c36563992cf37b2222a2c8cfade0 foto: pinterest.com

Ak sa s niekým nechcete priateliť povedzte to na rovinu. Nevyhovárajte sa a nedávajte druhej strane nádej a výhovorky, pretože ich raníte. A tí ktorí sú zranení, vykašlite sa na to. Taká osoba vám za to nestojí. A už sa nesnaž a nikoho nekontaktuj, pretože to NEMÁ ZMYSEL.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife