V dávnych časoch svet pokladal za dámu dokonale distingvovanú ženu. Takú, ktorá sa vedela v spoločnosti ovládať a vedela čo sa patrí a čo nie. Bolo presne nalinajkované ako sa v určitej situácií zachovať a ona to dodržiavala. Spoločnosť ju dokázala „skrotiť.“ Dnes sa už ženám a mužom priznávajú rovnaké práva. Ženy môžu robiť čo chcú a kedy chcú. Je to len fráza alebo skutočnosť?

My ženy sme od prírody citlivejšie. Inak vnímame farby aj celkovú krásu. V období cyklu sa s nami hormóny pohrávajú o to viac. V jednu chvíľu máš chuť zavraždiť spolužiaka, lebo zakopol o tvoju tašku. O 5 minút na to, už ti je do plaču, lebo ti zo šiat trčí nitka. Niektoré z nás sú tichšie, hanblivejšie, vedia svoje emócie skrývať. Niekto skrátka svoje emócie vie zadržiavať, vie ich dokonale skrotiť. Ďalší tomu dávajú voľný priebeh. Niekedy, keď svoje emócie dlho zadržiavate dôjde k výbuchu a ten má omnoho väčšie dôsledky, ako keď tomu dáte voľný priebeh.

Tento článok je však o tých presne opačných. Rozčúli ich aj tá najmenšia poznámka. Rozplače ich pohľad na mačiatka v košíku. Rozosmeje i suchý anglický vtip. Tieto temperamentné ženy buď milujete alebo nenávidíte. Len málo ľudí ostáva v strede.

@negin_mirsalehi 💕 #womanslook #couple

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Tieto ženy sa neboja dať najavo svoje pocity. Nehanbia sa za ne. Vraj sa nevedia ovládať, považuje sa to za slabosť. Majú sa naučiť svoje emócie skrotiť. Ja v tom vidím silu a odvahu. V očiach sa im zračí úprimnosť. Neboja sa dať najavo čo si myslia. Slovami sa dá klamať. Emóciami však klamú len tie najlepšie herečky. Často sa aj vďaka svojej extrovertnosti stávajú terčom záujmu. Problém je, že keď chlap takúto ženu stretne, chce si ju pomaly skrotiť. Chce pokojnejšiu, milšiu. Smutné, ak si ju všimol práve pre jej nepokoj. Pri zistení, že to nejde potom utečie so zlomeným srdcom. Mali by sme pochopiť, že áno, ľudia sa môžu zmeniť. Lenže by sme ich nemali chcieť meniť kvôli sebe. Oni sa musia chcieť zmeniť. Hovorí sa: „Nemeň sa  pre niekoho, kto sa nie je ochotný zmeniť pre teba.“

Ďalší sa týchto žien boja. Predstavujú nedosiahnuteľný cieľ. Tieto ženy zväčša potrebujú byť stredobodom pozornosti. Majú mnoho priateľov a pri tom sa cítia samé. Pravdou je, že ak je niekto rád stredobodom, ešte nemusí byť zlý ani namyslený. To, že neskrýva svoje emócie neznamená, že je nevychovaný a nevie sa správať.

Saturday mood ❤️❤️❤️ I am in Istanbul now, you ?

A post shared by Anna Chibisova (@annetch) on

A čo si tieto ženy cenia najviac? Slobodu. Myslenia, slova, skutkov. Preto sa ju nesnažte skrotiť. Je správne poznať svoje hranice a mať životné mantinely. Ony ich však rady stierajú a nanovo kreslia. Majú plno túžob a snov. Často o nich hovoria aj nahlas. Mnohí to nechápu či dokonca považujú za nereálne. Aj ony túžia po láske. Nie však takej, ktorá ich bude zväzovať a dusiť. Ale takej, ktorá dá ich krídlám nové pierka a zaveje novým vetrom. Ktorá bude podporovať ich sny. Nie takú, ktorá bude už v zárodku dusiť ich oheň. Hľadajú dokonalú vodu, rovnocennú ich ohňu, ktorá im v tme pomôže nájsť správny smer. Nie je jednoduché primäť tieto ženy zamilovať sa a ani ich milovať. Keď však raz takúto lásku získate, je to tá, ktorá prenáša hory. Má to isté na srdci i na jazyku. Zahrnie vás tou pravou a skutočnou láskou v jej najčistejšej podobe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.