Ktorá žena by nechcela byť v spoločnosti obľúbená? Mať okolo seba kamošky a byť tou, s ktorou ľudia radi trávia čas. Avšak, nie je to o tom, koľko „fanúšikov“ máš na Instagrame a koľko lajkov dostaneš na fotku. Je to o tom, kto je pri tebe aj vtedy, keď si úplne offline. Nepotrebuješ veľa kamošiek, stačí ti len jedna, ktorú môžeš nazvať skutočnou.

Nájsť takú je oveľa ťažšie, než sa ti môže zdať. Najmä, keď sa tak zdá, že v dnešnom svete vládne všade iba faloš a využívanie. Ako si nájsť niekoho, komu môžeš veriť? A ako vôbec zistíš, že daný človek môže byť tvojím priateľom na celý život? Drahá, na toto nemáme žiaden návod. Vieme len jedno, ak niekoho takého nájdeš, budeš to vedieť. A vieš prečo?

Veľa kamošiek neznamená veľa skutočných priateliek

Raz do tvojho života príde tá, ktorá ti bude skutočne ako sestra. Len sa na ňu pozrieš a budeš vedieť, čo si myslí. Keď jej zavoláš, že ti je smutno, nebude váhať a pobeží za tebou. Bude ti hovoriť vždy pravdu, aj keby to malo byť o tom, že si poriadne pribrala. Pretože ona bude vždy úprimná. A to je vzácnejšie, než stovka priateľstiev, pri ktorých sa necítiš byť sama sebou.

Daj si preto pozor, či sa nestretávaš práve s takými, pri ktorých si neistá. Ak si v obklopení „priateliek“, z ktorých máš pocit menejcennosti, pri ktorých sa cítiš hlúpo, škaredo alebo ťa ťahajú len do problémov, jednoducho vstaň a choď preč. Odíď, ak nemáte rovnaký životný vibe, odíď, ak kvôli nim stojíš iba na mieste. Skutočná kamarátka ťa totiž bude vždy ťahať len vpred.

Bude tvojím zrkadlom, tvojou motiváciou, inšpiráciou, tvojím kritikom. A za to všetko jej budeš vďačná. Nebuď smutná, ak takú ženu vo svojom živote ešte nemáš. Tak, ako je pre každú na tomto svete chlap, tak sa nájde raz aj tá, ktorá s tebou rada zostarne. Aj keď sa navždy budete cítiť ako krásne a mladé slečny, ktoré rady klebetia pri víne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.