tumblr.com

Občas sa jednoducho zamyslím, aké by to bolo byť mužom. Určite sa aj nejaký chlap občas zamyslí, aké by to zas bolo v našom, ženskom tele. Nejeden z nás by si to rád vyskúšal. Zaujali ma veci, ktoré navzájom na sebe nedokážeme pochopiť.

Tak aké by bolo byť v jeho tele a s jeho myslením? Žeby sme konečne začali chápať ako môžu byť taký? Ako môžu počas rozhovoru s nami myslieť na to, či stíhajú ísť na pivo skôr než začne zápas, prečo chobotnica nemá choboty, ale chápadlá, čo sa to tomu autu stalo, keď vydalo ten čudný zvuk, či sa musíme toľko vzrušovať nad rozhádzanými trenkami a položkami po celom byte, prečo majú zvieratá laby a nie ruky a nohy?

Ako môžu na všetko prikývnuť aj keď nevedia, čo hovoríme? Ako ich môže rozčuľoval ich emocionálne pobúrená priateľka počas svojich dni? Nestačí, že niekedy rozčuľujeme samé seba? Ako nás môžu manipulovať lichôtkami keď niečo chcú?

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

A aké by to bolo pre nich byť v ženskom tele? Pochopili by konečne ženskú logiku? Ako skvele dokáže nakúpiť aj keď vôbec nič nepotrebuje? Ako nemôže vedieť parkovať? Ako dokáže zakaždým nájsť argumenty a vyhrabať mesiace či roky staré konflikty, fakty, správy, jednoducho čokoľvek? Ako môže robiť toľko vecí naraz? Ako môže prežívať také množstvo emocionálnych výbuchov počas svojich dní? Ako ju dokáže vytočiť neporiadok a nohy na stole? Ako sa z nej dokáže za minútu stať agentka FBI a zistiť všetko na čo si spomeniem? Ako vedia, že ich nepočúvame i keď dokonale prikyvujeme na každé slovo?

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Tak milé dámy a milí páni asi takto by som zhrnula aspoň pár základných právd o našich a vašich mysliach a o našich nepochopených vlastnostiach a zvykoch. Samozrejme by ich mohlo byť viac, ale toto sú tie najzákladnejšie minimálne pre mňa. Tak čo na to hovoríte? Zhodneme sa? Chceme to na našich milovaných mužoch a vy na vašich drahých ženách pochopiť?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife