nový frajer

Nie každý si so všetkými sadne. Počas svojho života si to už určite minimálne raz či dvakrát zažila. Veď sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Tak, ako aj v prvej triede základnej, strednej, vysokej škole či prvý deň v práci, podobné je aj prvé stretnutie s rodičmi. Tvoj nový frajer sa im môže zapáčiť, ale aj nemusí. A práve kvôli tej druhej možnosti môžeš mať stres.

Čo ak sa im nebudem páčiť? Čo ak ma neprijmú do rodiny? Čo bude potom? Ja sa s ním nechcem rozísť. Určite si aj ty takto rozmýšľala pred prvým stretnutím s jeho rodičmi. No rovnaký prievan mal vtedy v hlave aj on, ak mu teda na tebe záleží a chcel sa im zapáčiť.

pár na útese
zdroj: Unsplash/Angelina and Antonis Antoniou

Stane sa však, že motyka nevystrelí a tvoj nový frajer sa rodičom nezapáči. Čo robiť v tomto prípade? V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, ako sa dá zmeniť ich názor.

Úprimnosť nezaškodí

Pohovor si s nimi. A to úprimne. Spýtaj sa ich, čo sa im na ňom nepáči a čo je toho dôvodom. Konverzáciou sa totiž dá vyriešiť všetko.

Keď sú úprimní oni, buď úprimná aj ty. Vysvetli im, prečo si sa do nového partnera zaľúbila. Povedz im, aký skutočne je a ako sa s ním cítiš. Rodičia, ktorí ťa milujú, ti predsa nebudú brániť v ceste za šťastím a láskou.

chlap bozkáva ženu na čelo
zdroj: Unsplash/sharonmccutcheon

Aj tvoj nový frajer sa musí posnažiť

Áno, ak tvoj nový frajer príde na prvú návštevu k rodičom, samozrejme, že sa snaží. Má ale aj trému, ktorá mu môže úplne zatemniť zdravý úsudok. Buď mu na tebe záleží priveľmi alebo zase primálo. Keď si ho na stretnutie s rodičmi dotiahla, buď si istá, že to nechcel. A dôvodom je buď to, že ťa ešte nemiluje alebo ani nechce a nevidí ťa vo svojej budúcnosti.

Pomôž mu

Keď vidíš, že je tvoj partner tak nervózny, že nevie ani svoje vlastné meno, pomôžu mu. Chyť ho za ruku, za koleno, láskyplne ho pohlaď a buď si istá, že ho to zahreje a uistí, že to z neho celé opadne. A ak takúto reakciu na tvoj dotyk uvidia aj tvoji rodičia, určite hneď zmenia svoj názor na neho.

Žena vysadla na chlapa
zdroj: Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Nech zapôsobí

Každý na všetkých zapôsobí v prípade, keď rozpráva o tom, čo má rád. Poznáš svojho partnera a poznáš aj svojich rodičov. A práve preto by si mala vedieť aj to, aké sú ich spoločné koníčky, o ktorých by sa vedeli porozprávať. Témy potom nadhoď aj rodičom a aj frajerovi a buď si istá, že vášňou, ktorú bude mať v sebe počas rozhovoru, rozhodne zapôsobí.

Aj touto problematikou sme sa už ale zaoberali. Išlo skôr ale o to, ako sa správať na stretnutí s rodičmi. Alebo teda, čo si obliecť na prvú návštevu s nádejnými svokrovcami. Preštuduj si teda všetky tieto články a určite obaja zabodujete.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating