Ako reagovať na otravné otázky

Určite sa to už stalo aj tebe, že si dostala nevhodnú otázku, ktorá sa ťa dotkla alebo ťa rozhodila. Ako reagovať na otravné otázky, ktoré ľudia kladú v dobrej viere, no neuvedomujú si, že sa to nepatrí? Možností máš hneď niekoľko.

Nezáleží na tom, či ide o otázky ohľadom vzhľadu, chudnutia, vzťahov alebo života. Niektoré veci by sa jednoducho nemali hovoriť, lebo sa to nepatrí. Rozoberali sme ich aj v našom článku, kde ste nám vy, naše čitateľky, prezradili to najhoršie, čo sa vás kedy kto opýtal. Ak chceš vedieť, ako reagovať na takéto otravné otázky bez toho, aby si dala na sebe poznať, že je ti to nepríjemné, skús jednu z nasledovných vecí.

Nenechaj sa zaskočiť

Neukáž, že ťa to zaskočilo, pretože o to mnohým ľuďom aj tak ide. Určite vieš, aké otázky môžeš očakávať, preto si priprav aspoň približné odpovede. Vďaka tomu budeš reagovať pohotovo a druhú stranu prinajlepšom trochu zmetieš.

Zbytočne sa nehádaj

Nenechaj sa vyprovokovať do hádky a zachovaj kľudnú hlavu. Hádkou nevyriešiš nič. Ty sa kvôli tomu budeš cítiť zle a druhej strane dáš len najavo, že je to pre teba citlivá téma.

Hlúpa otázka si žiada hlúpu odpoveď

Ak ti niekto položí hlúpu otázku, odpovedz hlúpou odpoveďou. Alebo rovno odpovedaj rovnako nepríjemnou otázkou, aby si aj tá druhá strana vyskúšala, aké je to nepríjemné. Nemusíš mať kvôli tomu výčitky svedomia. Niektorým ľuďom až v takejto chvíľu dôjde, že to možno prehnali.

Nereaguj alebo povedz nie

Ak nechceš, jednoducho neodpovedaj, prípadne povedz nie a odmietni. Nie si povinná odpovedať na všetko, čo sa ťa kto opýta.

Smutná žena
zdroj: Pexels/sobhan joodi

Upozorni ich na to, že je to nevhodné

Povedz danému človeku, že jeho správanie je nevhodné a takéto otázky sa nepatrí klásť. Nikdy totiž nemôžeš vedieť, či sa to niekoho nedotkne alebo to v ňom neprebudí bolestivé spomienky. Možno sa potom trochu spamätajú a už sa podobné veci nebudú pýtať.

Zmeň tému

Ak nechceš odpovedať, jednoducho zmeň tému a vyhni sa tomu. Ak by sa k tomu predsa len chcel niekto vrátiť, môžeš skúsiť ďalší z vyššie uvedených tipov. Vždy odpovedaj len na to, na čo chceš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife