Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Rada počúvaš príbehy ostatných, pretože sa o nich dozvieš niečo nové a tvoje myšlienky budú znova obohatené. Nie si zapálená pre krátkodobé veci a nebavia ťa nezmyselné konverzácie z donútenia. No keď sa už s niekým rozprávaš, stojí to za to. Portál Thinking Humanity, Thought catalog a HackSpirit uviedli znaky, podľa ktorých zistíš, že máš riadne rozvinutú myseľ.

Máš v sebe státisíce myšlienok

Nepozeráš sa na situáciu iba zo svojho uhľa pohľadu. Nebrániš sa ďalšej perspektíve. Tvoja myseľ je otvorená, a práve preto dokážeš akceptovať aj názory druhých osôb. Nepotrebuješ nikoho odsudzovať a vždy si poriadne premyslíš, čo zo seba napokon dostaneš. Ten, kto sa s tebou môže rozprávať, má šťastie. Sú to práve tie konverzácie, vďaka ktorým prestaneme na všetko myslieť a užívame si, že nám niekto skutočne rozumie.

Analyzuješ, veľa

Niekedy je to prospešné, ale inokedy to môžeme považovať aj za prekliatie. Ako správny mysliteľ si dokážeš zobrať ponaučenie z každej jednej situácie. Nad tou sa však musíš poriadne zamyslieť. Maj na pamäti, že všetkého veľa škodí. Možno si už na to prišla. Ak sa stalo niečo, vďaka čomu máš ďalšiu skúsenosť do zbierky, zober si z toho nové poznatky, ale nenechaj sa tým utápať.

Si racionálna

Aj city majú v tvojom živote zázemie, ale nenecháš sa nimi naivne unášať. Vieš, že láska niekedy nestačí a nedokáže obhájiť každý ľudský čin. Partnerstvo vnímaš ako záväzok, ktorý by mal byť postavený na harmónií, vzájomnom rešpekte, vernosti a ďalších hodnotách. Presne vieš, čo od svojej polovičky požaduješ a tie nároky nie sú malé. To však neznamená, že by boli nezvládnuteľné. Práve naopak. Sú určené pre toho, kto sa ich nezľakne.

Máš oči na stopkách

Predtým, než si niekoho pustíš k telu, skúmaš ho. Snažíš sa odhadnúť všetky spôsoby, ktorými by ti mohol ublížiť. Avšak niekedy tento postoj nie je férový. Hlavne, ak by si niekoho odpísala hneď na začiatku. Lenže tvoja myseľ dokáže veľmi rýchlo prečítať ľudí, a preto vieš, kto je hodný tvojej spoločnosti. Ak spoznáš niekoho nového, myseľ máš otvorenú, ale srdce si pozorne chrániš.

Nelipneš na nikoho pozornosti

Život ťa naučil, že jediná osoba, na ktorú sa môžeš spoľahnúť, si ty. Časom na to prídu všetci. Tvoje šťastie nezávisí od ostatných. Už vieš, že dokážeš prežívať radosť aj vo vzťahu, či bez neho. To, že si sama sebou ti prináša najväčšiu náplň do života, a preto sa ani nebojíš samoty. Uvedomuješ si, že je prínosná a rada ju uvítaš. Všetci niekedy potrebuje chvíľu, kedy sme iba so svojimi myšlienkami.

Činy sú pre teba viac ako slová

Hoci vieš, že slová majú veľký účinok, činy sú silnejšie. Aspoň v tvojich očiach. Aj ty dokážeš vysloviť naozaj múdre myšlienky, rozvíjať hodinové konverzácie, ale keď pre teba niekto spraví krásne gesto, je to neopísateľné. Slová sú len slová. Pre teba je dôležité, čo na stane, keď dôjde na lámanie chleba.

Zdroj: Thinking Humanity, Thought catalog a HackSpirit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife