Žena používa kozmetické produkty

Kozmetické produkty nie sú len o tom, že sa vďaka nim cítime byť krajšie. Tie, ktoré sú určené na starostlivosť o telo, majú rôzne účinky. Čistiace, hydratačné, vyživujúce, ale aj ochranné. Niektoré by mala mať už len kvôli prevencii doma každá žena. 

Čo sa však týka nasledujúcich 3 produktov, tie patria k tým, ktoré by mali používať všetky ženy, bez ohľadu na vek či typ pokožky. Nikdy nie je na škodu chrániť sa viac a predísť tak možným problémom.

SPF krémy

Jar je oficiálne tu a to znamená, že pomaly budeš odhaľovať viac častí svojho tela. SPF produkty nie sú určené iba na leto, aj keď sa využívajú práve vtedy najčastejšie. Slnko predsa svieti i počas zimy, preto by si si mala chrániť najmä tvár. Mnoho ľudí si myslí, že je to prevencia iba proti spáleniu, no ochrana je komplexnejšia.

Chrániš sa pred UVA a UVB žiareniami. UVA preniká do našej pokožky hlbšie, čím spôsobuje jej vysušovanie, predčasné starnutie i možné riziko vzniku rakoviny. Preto by si mala dbať na to, aby si nikdy nechodila von bez krému a aj doma mala SPF-ko aspoň na tvári.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Produkty na intímnu hygienu

V drogérii nájdeš rôzne značky a kozmetické produkty na intímnu hygienu určené na všelijaké problémy. Výtok, pálenie, svrbenie, to sú veci, ktoré trápia mnoho žien. Aj keď je náš ženský orgán „samočistiaci“, niekedy potrebuje upraviť pH, aby sa predišlo šíreniu baktérií. Vyhni sa však mydlám a parfumovaným produktom.

Vitamín C

Ako si sa už mohla dočítať v našom nedávnom článku o pleťových sérach TU, mnohé z nich majú aj ochranné účinky. Vypichnúť však musíme vitamín C (kyselina askorbová), ktorý našu pleť naozaj chráni. Hlavne pred voľnými radikálmi a znečistením z vonkajšieho prostredia. Patrí medzi doplnkové kozmetické produkty, no pri správnom nanášaní neublíži žiadnej žene. Okrem ochrany tvoju pleť rozjasní a omladí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty