Toto je 5 mojich overených trikov, ktoré ti, dúfam, pomôžu.

1. Kniha

Asi najznámejší trik ktorý poznám. Vezmi si hocijakú knihu, nemusí byť dobrá, práve naopak. Tu platí pravidlo „čím nudnejšia, tým lepšia“. Najpohodlnejšia poloha pri zaspávaní by mala byť na tvojom ľavom či pravom boku. Vtedy sú svaly celého tela uvoľnené a teda by si sa mala cítiť čo najpohodlnejšie. Aj keď toto je skôr individuálne, ideálnu polohu na čítanie máme všetci inú. A nezabudni knihu čítať pri tlmenom svetle, viem, nie je to to najlepšie pre tvoje oči ale toto je len výnimočne. Čím menej svetla, tým ľahšie sa zaspáva.

2. Jas

Ak sa ti lepšie zaspáva s mobilom v ruke, mala by si vedieť, že jas tvojej obrazovky je veľmi dôležitý. Jas si daj preto na minimum a ak chceš posunúť level, stiahni si aplikáciu Twilight. Túto aplikáciu mám už dva roky a nedám na ňu dopustiť. Po zapnutí budeš mať obrazovku len v odtieňoch červenej. A prečo? Pretože podľa výskumu sú všetky odtiene modrej farby pre oči najviac iritujúce. Preto ich táto aplikácia úplne blokuje a nahrádza všetky „ostré odtiene“ jemnou červenou.

3. ASMR

Možno si sa s ASMR už stretla a ak nie, je to vlastne zvuk alebo viacero rôznych zvukov, ktoré pôsobia upokojujúco a uspávajú. Na Youtube nájdeš množstvo videí. Šepkanie, ťukanie, makeup tutoriály etc. Možno sa ti to bude zdať divné, ale po čase si na tú divnú časť zvykneš. Odporúča sa mať slúchadlá, pre lepšiu kvalitu zvuku. Okrem uspávania pomáha ASMR napríklad aj s prekonaním úzkosti a podobne.

4. Relaxačná hudba, príbehy na dobrú noc

Teraz ti zase pomôže aplikácia Calm. Tu si môžeš vybrať či chceš počúvať príbehy, meditovať, počúvať zvuky prírody, mora, praskajúceho dreva v krbe  atd.  Všetky z možností by ťa mali upokojiť a pri troške šťastia aj uspať.  Aplikácia je zadarmo, no bohužiaľ, niektoré príbehy alebo zvuky sú za príplatok :/.

5. Meditácia

Posledná aplikácia ktorú potrebuješ je aplikácia Headspace. Je to jednoduchá a prehľadná aplikácia určená len  na meditovanie. Prvých 10 dní je zadarmo a potom je spoplatnená. Ale to vôbec nevadí, pretože za tých 10 dní sa naučíš ako meditovať sama a už žiadnu aplikáciu potrebovať nebudeš. Stačí ti obyčajný časovač. Meditácia je prospešná, ak ju robíš pravidelne. Pomáha odbúrať stres a vytriediť myšlienky. Stačí 5 minút denne a čoskoro uvidíš zmeny :).

 

Prajem ti dobrú noc a sladké sny 🙂 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.