Michael Bublé: „Všetko je to o láske. Buď ju prežívame, snívame o nej, zotavujeme sa z nej, prajeme si ju alebo na ňu spomíname.“

Koľko pravdy obsahuje jedna veta. Všetky problémy, starosti a hrôzy dokáže ten najkrajší cit šmahom ruky spôsobiť aj zahojiť. Padla kvôli nej Trója. Vznikli tie najkrajšie piesne, básne a romány. Dokonca i diskutabilne obľúbené telenovely. Nie vždy je obojstranná. Nie vždy skončí svadobnými zvonmi. A tak ako lásku nikomu nemôžeš nanútiť, tak ju nemôžeš popierať tam, kde existuje.

Lásku si nevyberáš

Príde práve vtedy, keď máš pocit, že je ten najnevhodnejší čas. Keď si čerstvo niekoho iného stratila, keď máš milión pracovných či školských povinností, dáš si záväzok romantickej pauzy, … Presne vtedy jej zíde na um vojsť ti do života. Jeden by povedal, že je to najväčšie klíšé, ale láska do života naozaj príde vtedy, keď ju najmenej čakáš.

Bez ohľadu na to, ako dopadne, prinesie ti do života niečo výnimočné. Niečo, čo ťa zmení a ponesieš si hlbko v srdci navždy. To je na nej asi to najkrajšie. Od hanblivých pohľadov, po nespútanú vášeň. Je to neuveriteľne smutné, keď láska nie je opätovaná, veľmi to bolí. Neviem ako ty, no ja som to zažila. A ešte o to smutnejšie je, keď kvôli tomu všetkému prídeš o skvelého kamaráta. A potom ti do života príde niekto, vďaka komu si v konečnom dôsledku rada, že to tak dopadlo a všetko do seba zapadne ako neriadená strela s názvom Puzzle života.

Nemôžeš pred ňou navždy utekať

Alebo môžeš? Na túto odpoveď nie som kompetentná osoba, pretože veľmi úspešne pred ňou utekám už roky. Neviem presne opísať dôvod. Strach, že nebudem dosť dobrá? Že nie som dosť pekná? Dosť atraktívna? Dosť schopná? Myslím si, že prehnané egá má veľa ľudí, ale zdravé sebavedomie nám mnohým chýba. A najdivnejšie je, že sa považujem za sebavedomú, hrdú a extrovertnú osobu. V škole, v práci, v rodine a v spoločnosti aj mužských kamarátov, sa rada vidím ako hlavný zabávač.

Keď však príde na lásku, …. Stres, strach, hanblivosť. Nachádzam svoje skryté stránky. Je smutné, že práve človeku, ktorý vo mne vyvoláva tie najkrajšie pocity neukazujem časť seba, ktorú mám na sebe najradšej, len preto, že mám nevysvetliteľný a hlavne neodôvodnený strach. Kým sme kamaráti v pohode, akonáhle to naberá, nohy na plecia.

Nájde si ťa v pravý čas

Či za to môžeš alebo nie, to vieš posúdiť iba ty sama. Ty vieš čo od života chceš. A nie ako obvinenie, niekedy za to môžeš, lebo pre teba nie je správny čas, bojíš sa alebo nie si pripravená. Niekedy sú problémy na druhej strane. A niekedy skrátka tak veľmi nechceš byť sklamaná, až si sklamaná sama zo seba, pretože si sama kazíš svoje šťastie. Aj keď je občas pravda  nepríjemná, je dôležité postaviť sa jej čelom.

Prosím, nesnaž sa vnútiť lásku niekomu, kto to necíti rovnako. Nesnaž sa ju vytvoriť. Nerob druhému výčitky, že to nemá rovnako. Život je bumerang a vie sa to odraziť späť veľmi nepríjemným spôsobom. A milá moja, keď cítiš, že je to to pravé, neutekaj pred tým. Nikto na teba nebude čakať večne, nemôžeš to od neho očakávať. Aby si sa potom nezastavila a nemusela sa okúpať vo vlastných výčitkach a túžbach. Ver trochu životu. Nikto v ňom nie je náhodou. Maj sa rada presne taká, aká si. Láska k druhým pramení v sebaláske. Ži prosím tak, aby si nemusela nič ľutovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.