Pexels/Алина Хабарова

Pamätáš si ešte na to, o akom mužovi (respektíve chlapcovi) si ako mladá snívala? Prvé lásky zo školských lavíc vystriedali sny o tom, ako si ťa raz vezme tvoj obľúbený spevák, do ktorého si sa „buchla“. Neskôr si si už začala vytvárať vlastné predstavy o tom, akého muža by si po svojom boku chcela reálne mať. No a teraz s pravdou von, ako veľmi sa zhodli s tým, ktorého si si naozaj našla?

Každá z nás má určité preferencie, nie len na vzhľad, ale aj povahu a správanie sa muža, o ktorého prejaví záujem. Ako je potom možné, že keď už máš za sebou viacero vzťahov, tvoji bývalí sa medzi sebou porovnávať naozaj nemôžu? A čo ten tvoj aktuálny, vyzerá ako chlap, ktorého si si pred rokmi vyfantazírovala? Stavíme sa, že len veľmi matne.

Keď sa tak zamyslíš, slová „láska si nevyberá„, majú naozaj niečo do seba. Možno si si doteraz myslela, že to bola tvoja voľba, no nebude to celkom pravda. Pretože rozhodnutia robíme našou hlavou, no pri láske, tam sa rozum úplne stráca. Hlavné a posledné slovo má naše srdce, ktoré ide za tým, kde ho nejaký zvláštny magnet ťahá najviac. A vieš, čo je na tom najlepšie?

Srdce sa mýli oveľa menej, než rozum. Paradox, že? Aj keď je to najviac zraniteľná časť nášho ja, nepotrebuje počuť žiadne racionálne dôvody, prečo si vybrať práve toho chlapa. Vníma totiž veci, ktoré sú dôležitejšie, než si myslíme.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating