Prestaň sa pozerať za seba. Bude to ťažké, ja viem, no musíš s tým prestať. Tvoja minulosť je už skutočne za tebou a ty sa ňou stále nechávaš ovládať. Ťahá ťa aj v momentoch, kedy ti budúcnosť ponúka nové príležitosti, no ty sa tomu bohužiaľ úspešne vyhýbaš. Umožňuješ jej, aby ťa držala späť. 

Ak to takto nechápeš do budúcna, bude ťa to neustále kontrolovať a nikdy nenájdeš úplne šťastie, spokojnosť a stabilitu. Neustále budeš ovládaná minulosťou, ktorá ťa tak ničila a stále ťa aj ničí. Je to ťažký batoh, ktorý stále nesieš na pleciach a nevieš sa ho zbaviť. Odpusť svojej minulosti, svojim ľuďom a pohni sa ďalej. Je to pre tvoje šťastie, zdravie a aj pre tvoju budúcnosť.

zdroj: pexels.com

Keď to urobíš, tvoj život sa od základov zmení a ty budeš šťastná. Samozrejme, chce to čas a nebude to hneď cez noc. Jedného dňa sa však zobudíš a všetko bude v poriadku. Všetko bude už za tebou a ty sa už neobzrieš späť. 

Nikdy nesmieme strácať čas tým, že budeme márne žialiť za minulosťou ani tým, že sa budeme sťažovať na zmeny, ktoré nás znepokojujú, pretože zmena je pravou podstatou života. Musíme neustále kráčať ďalej a uvedomiť si, že žijeme len jeden život a ten nie je večný.

Potom príde deň, kedy budeš spokojná a budeš vedieť, že najlepšou voľbou je vychutnať si prítomný okamih a pozerať sa dopredu. Jedného dňa už prijmeš pravdu a nebudú sa ti tlačiť slzy do očí. Jedného dňa ti to všetko bude dávať zmysel a ty budeš silnejšia než kedykoľvek predtým. Budeš spokojná, vyrovnaná a budeš sa tešiť na každý deň.

Už sa prestaň pozerať za seba a vykroč vpred. Tvoje smutné dni skončili, daj šancu tým novým-neobjaveným. Práve tam máš šancu zažiariť a poučiť sa z minulosti.

„Minulosť nám už nepatrí a budúcnosť ktovie či príde. Dostali sme iba jeden malý úsek času, prítomný okamih.“ – Wilhem Muhs

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.