Zamilovaný pár

Všetky problémy, starosti a hrôzy dokáže ten najkrajší cit šmahom ruky spôsobiť aj zahojiť. Padla kvôli nej Trója. Vznikli tie najkrajšie piesne, básne a romány. Dokonca i diskutabilne obľúbené telenovely. Nie vždy je obojstranná. Nie vždy skončí svadobnými zvonmi. A tak ako lásku nikomu nemôžeš nanútiť, tak ju nemôžeš popierať tam, kde existuje. Nájsť lásku je totiž vzácne.

Lásku si nevyberáš

Príde práve vtedy, keď máš pocit, že je ten najnevhodnejší čas. Keď si čerstvo niekoho iného stratila, keď máš milión pracovných či školských povinností, dáš si záväzok romantickej pauzy, … Presne vtedy jej zíde na um vojsť ti do života. Jeden by povedal, že je to najväčšie klíšé, ale láska do života naozaj príde vtedy, keď ju najmenej čakáš.

Bez ohľadu na to, ako dopadne, prinesie ti do života niečo výnimočné. Niečo, čo ťa zmení a ponesieš si hlbko v srdci navždy. To je na nej asi to najkrajšie. Od hanblivých pohľadov, po nespútanú vášeň. Je to neuveriteľne smutné, keď láska nie je opätovaná, veľmi to bolí.

Neviem ako ty, no ja som to zažila. A ešte o to smutnejšie je, keď kvôli tomu všetkému prídeš o skvelého kamaráta. A potom ti do života príde niekto, vďaka komu si v konečnom dôsledku rada, že to tak dopadlo a všetko do seba zapadne ako neriadená strela s názvom Puzzle života. Nájsť lásku môžeš nečakane.

Nemôžeš pred ňou navždy utekať

Alebo môžeš? Na túto odpoveď nie som kompetentná osoba, pretože veľmi úspešne pred ňou utekám už roky. Neviem presne opísať dôvod. Strach, že nebudem dosť dobrá? Že nie som dosť pekná? Dosť atraktívna? Dosť schopná? Myslím si, že prehnané egá má veľa ľudí, ale zdravé sebavedomie nám mnohým chýba. A najdivnejšie je, že sa považujem za sebavedomú, hrdú a extrovertnú osobu. V škole, v práci, v rodine a v spoločnosti aj mužských kamarátov, sa rada vidím ako hlavný zabávač.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating