unsplash.com

Nikoho neprinútiš k tomu, aby ťa miloval. Môžeš len čakať a dúfať, že láska príde sama.

Môžeš stráviť kopec času písaním si s niekým, na koho správy sa stále tešíš, no v skutočnom živote sa ti tá spätná väzba nemusí vrátiť. Môžeš sa potešiť, ak ti chalan v autobuse opätoval úsmev a hneď si vás predstavovať pred oltárom. Môžeš snívať, modliť sa a dúfať, že čoskoro stretneš toho pravého. Môžeš mu povedať, že ho miluješ a dať mu všetko čo máš. No jediné, čo nemôžeš, je prinútiť niekoho milovať teba.

To je najťažšia časť lásky. Môžeš niekomu odovzdať svoje srdce, no späť ty žiadne nedostaneš. Rozhodneš sa čakať na svojho princa na bielom koni, ktorý sa raz musí objaviť. A tajne dúfať, že ten koho miluješ si raz uvedomí, že aj on miluje teba. Ale potom bude tvoj život iba o čakaní.

Naozaj chceš takto premárniť svoj život? Čakaním na to, či raz bude tvoja láska opätovaná? Chceš stratiť svoj čas dúfajúc, že on zmení názor?

Máš na viac. Si pre neho príliš dobrá. Nezaslúžiš si len polovicu lásky. Nezaslúžiš si žiť v neistote a byť pre niekoho záložným plánom. Nemôžeš len dávať a nedostať nič späť.

Ak ťa niekto miluje, tak to vie. Nebude to polovičná a tajná láska. Nebude to láska, ktorá jeden deň existuje a v druhý ťa bude zatĺkať. Nenechá ťa čakať a nebude hrať s tebou hry. Ak človek nájde toho pravého a miluje ho, chce s ním byť naozaj. Takže ak sa o teba nezaujíma, nestojí za tvoj čas.

Toho správneho človeka nemusíš presviedčať o tom, že ťa má milovať. Nebudeš sa musieť vôbec snažiť. Ten pravý ťa bude milovať bez výhrad.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating