V živote sa často prispôsobuješ iným. Nechceš vyvolať zbytočný konflikt a tak radšej ustúpiš a nepovieš svoj názor. Ale sama dobre vieš, že to nie je správny prístup. Ak nepovieš to, čo si skutočne myslíš a neukážeš na konkrétnu vec – áno toto je to, čo chcem, tak to nikdy nebudeš mať. Chceš byť šťastná a dosahovať svoje ciele? Tak čítaj ďalej.

Jedným zo základných pravidiel, ako dosiahnuť to, čo chceš, je vedieť čo presne chceš. Cítiš sa neistá a nevieš ako sa v určitej situácii správať? Nevieš sa rozhodnúť medzi viacerými možnosťami? To je úplne normálne, s takýmito pocitmi sa stretáva väčšina ľudí. Ak to je aj tvoj prípad, tak si musíš dopriať čas. Daj si rande sama so sebou, počas ktorého sa hlbšie zamyslíš nad tým, čo naozaj chceš. Vychutnaj si prechádzku v parku alebo si pochutnaj na zákusku v obľúbenej reštaurácii. Možno práve tam ti napadne to správne riešenie.

zdroj: pixabay.com

Uvedom si, že nie si povinná vždy hovoriť áno. Kamaráti chcú ísť von a tebe sa nechce, ale ty napriek tomu ideš s nimi a to len preto, že im nevieš povedať nie? Učiteľka v tebe vidí skrytý talent a posiela ťa na súťaž, na ktorú ty vôbec nechceš ísť, no ty jej nedokážeš povedať, že nechceš? Nauč sa hovoriť nie, pretože nie si povinná vyhovieť všetkým. Rozhoduj sa podľa seba, nie podľa toho, čo od teba očakáva tvoje okolie. Aký má význam tešiť rodičov, kamarátov, partnera, ak si ty sama vnútorne nešťastná?!

zdroj: unsplash.com

Rob čo najviac vecí, z ktorých máš dobrý pocit. Ľudia robia rôzne veci, niektoré sú zvláštne a netypické, no ak ťa to napĺňa šťastím, choď do toho. Možno ťa iní budú odhovárať, hovoriť ti, že to je príliš ťažké a že na to nemáš…. Nepočúvaj ich. Možno oni sami zlyhali na ceste za svojim snom a preto si myslia, že sa to nepodarí ani tebe.

Povedz stop všetkým veciam, ktoré ťa brzdia a robia nešťastnou. Už viac netoleruj tých ľudí, ktorí ťa obmedzujú a vyciciavajú tvoju energiu. Ži si svoj život tak ako chceš ty, nie tak ako ti diktujú iní. Žiješ len raz, tak ži tak, aby to naozaj stálo za to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.