Nehovorím ti, aby som v ňom musela byť neustále a na prvom mieste. Nehovorím ti, že musím byť neustále obdivovaná a milovaná. Nehovorím ti, že potrebujem neustále pozornosť.

Nemá zmysel byť v tvojom živote, ak som pre teba len pobavenie sa či „zabitie času“. Nebudem v tvojom živote na silu a ani ťa o to nežiadam.

Drahá, prosím, nikdy nebuď v živote len náhradou za niekoho. Nikdy nebuď v niekoho živote nasilu. Ak niekomu nechýbaš, jednoducho sa s tým zmier. Tak, ako ani ty nepotrebuješ niektorých ľudí v tvojom živote, akceptuj, že niekto tam nebude chcieť teba. Zmier sa s tým.

unsplash.com

Máš svoj vlastný život a máš ľudí, ktorí stoja pri tebe v dobrom aj v zlom.  Váž si ich. Miluj ich. Ochraňuj ich. Ak ťa niekto bude chcieť mať vo svojom živote, dá ti to najavo. Takisto sa zmier, že nie každý bude v našom živote navždy. Zmier sa s tým, že ľudia okolo nás sa neustále menia a odchádzajú. Niektorí sú v našom živote celé roky, iní iba pár krásnych okamihov.

Ak moja prítomnosť nepoznačuje tvoj život, potom moja prítomnosť v ňom nemá žiadny zmysel.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

unsplash.com

Nedovoľ, aby ťa niekto len využíval. Strácaš s ním čas. Nedovoľ, aby si bola len zámienkou, či terapiou, ktorú nechce dlho vo svojom živote. Nebuď len náhodou, ktorá bude v jeho živote len na chvíľu. Nebuď využívaná a váž si seba samú.

Budem úprimná. Nepotrebujem ťa, ver mi. Aj keď to teraz nechápem. Nepotrebujem, aby si bol v mojom živote tak, ako ty nepotrebuješ, aby som bola v tom tvojom. Neklamme si, dobre? Každý z nás vie, že v živote stretávame stále nových ľudí, aj keď to neberiem ako náhradu, opäť raz príde niekto, kto bude chcieť, aby som bola súčasť jeho života.

Komentáre