unsplash.com

Viem, že vieš, kto som. Som si istá, že ho miluješ rovnako ako som ho milovala ja. Viem, že asi priateľky nikdy nebudeme. Viem, že ti povedal, že sa so mnou nemáš baviť. Viem, že sa dívaš potajomky na jeho mobil, aby si zistila, či si so mnou píše. Viem, že poznáš našu spoločnú minulosť. Nie som si však istá, či tušíš, aké intenzívne a aké dlhé to bolo.

Ak zisťuješ, či sa náš príbeh skrýva za týmito slovami, odpoveď je áno. Ale nemusíš sa báť, už dlho nie sme spolu a dlho si nepíšeme. Želám si, aby som mohla povedať, že chcem, aby bol s tebou šťastný. Ale klamala by som. Och, jeden rozhovor s ním, jeden okamih s ním, jedna minúta v jeho náručí, dala by som všetko za to, aby bol šťastný so mnou. Je mi ľúto, ak ťa to sklamalo a ak ti to spôsobuje bolesť.

zdroj: unsplash.com

Milovala som ho však  dávno predtým, ako ste sa spoznali vy dvaja. Milovala som ho aj vtedy, keď sme sa hádali a vzdialili sme sa od seba. Viem, že to, čo robí, nie je správne. Ale ja by som mu to nikdy nezakázala, pretože to je to, čo ho robí NÍM. Pretože som sa cítila krásne len vtedy, keď bol pri mne. Dal mi pocit, aký mi nedal nikto iný. Tie chvíle, kedy sme pili poháre vína sediac na podlahe obývačky, si budem pamätať navždy. Nechcem nič zabudnúť, pretože či už to bude dobré alebo zlé, milujem ho.

Môžeš však nájsť útechu v tom, že naša láska bola bolestivá. Bola to láska, za ktorú sme nikdy nemohli bojovať. Teda, aspoň ja nie. Bola to láska, ktorá sa nikdy nemohla dostať do sveta. Bola to láska, ktorú sme mohli žiť potajme, len vtedy, keď sme boli spolu. Bola to láska. Ale on nikdy nepatril mne. 

zdroj: unsplash.com

Nemala by som to teraz písať, ale ja ho poznám viac než ty. Videla som všetky jeho zlomené kúsky duše, aj tie pekné aj tie zlé. 

Avšak ty si teraz tá, ktorá ho môže mať vedľa seba v posteli. Ty si tá, ktorá počuje jeho hlas, keď sa zobudí. Ty si tá, ktorá dostane od neho raňajky. Ty si tá, ktorej večer ponúkne pohár vína. Môžeš tam byť s ním a držať ho za ruku. A ja naozaj dúfam, že tam pre neho budeš.

Dúfam, že budeš stáť na jeho strane. Dúfam, že s tebou sa jeho dni zjednodušia. Dúfam, že ho budeš môcť vypočuť, keď to bude potrebovať. Dúfam, že ho každé ráno a každú noc pobozkáš.

Dúfam, že urobíš všetky tie veci, ktoré ja už urobiť nemôžem. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating