„Ten pravý príde, keď to budeš najmenej čakať“ Blá, blá blá…! Takéto klišé odomňa v tomto článku nečakaj. Tie pravé dôvody, prečo ešte neprišiel ON, sú niekde inde.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Viem, do karát ti nezahrá, keď vidíš, ako sú už všetky tvoje kamošky šťastne zadané a plánujú budúcnosť, dve deti, rodinný domček s bielym plotom a psíčka z útulku… Ale ako si môžeš byť istá, že toto pozlátko, akým sa prezentujú, je skutočne to pravé? hands-437968_960_720foto: pixabay.com

Je smutné, že sa vôbec zamýšľaš nad tým, či vôbec stretneš niekedy toho pravého. Máš ho vysneného, presne vieš ako má vyzerať a ako sa má správať. Nech sa páči, vyšli želanie do vesmíru a čakaj kým ti toho pravého vyrobia! Zavolaj kamošky von a po prvom pohári vína im vyklop, ako si stále sama a nešťastná. Natlač sa od žiaľu bonbónami večer pred telkou…presne takto nájdeš toho pravého. Alebo sa vzchop a začni od seba!

Žiadna žena nie je rada sama. Žena je stvorenie spoločenské a má vo vienku dávať a prijímať lásku. Či chceš alebo nie. Láska je podtónom každej jednej tvojej dennej rutiny. Pri každom nákupe nového outfitu, návšteve fitka, knižnice či ceste do klubu potajme zúfaš, či ON tam bude, či ťa uvidí, či ťa osloví… no deň prejde a opäť zaspávaš sama v chladnej posteli a v  zvláštnom tichu samoty.pexels-photo-198747foto: pexels.com

Robíš maximum aby si si našla toho pravého. Iste, páči sa ti veľa mužov v tvojom okolí. No po prvom rande zistíš, že niečo „tomu“ chýba. Mal zlé topánky, divné správanie, jeden zub nesedel do rady, nechty príliš neupravuje alebo na tvoju otázku na environmentálne správanie kozmetických spoločností neodpovedal podľa tvojich predstáv…a takto to ide dokola, rande za rande… Klameš samú seba! Jednoducho tieto výhovorky zakrývajú, že pri onom mužovi neprebehla chémia, že to nie je TEN muž. Je to ale skutočne tým, že je nedokonalý, alebo tým, že máš príliš zidelizované predstavy, pokým ti ten skutočný MUŽ uniká pod nosom?

V žiadnom prípade nevravím aby si znížila nároky! Každá žena má svoju krásu a vnútornú hodnotu a žiaden chrapúň nie je hodný lásky od ženy len preto, aby neostala sama!pexels-photo-25015foto: pexels.com

Frašku ako „ten pravý ma bude milovať takú, aká som“, si nechaj prosím pre seba. Toto len ospravedlňuje tvoju lenivosť začať si život plánovať inak, začať robiť niečo „naviac“. Nezabudni, že vrana k vrane sadá a ak budeš len zanedbaná žena s hysterickými výkyvmi, zrejme pritiahneš podobné indivíduum, prinajlepšom len príležitostného násilníka – alkoholika.

Ten pravý by mal byť tvoja lepšia polovička, nie niekto, pri kom sa budeš cítiť v zmysle „aspoň nie som sama“. Ak ON stále neprichádza, sadni si ku svojím predstavám a pozri sa na to z dvoch pohľadov:

1) Čo chceš od muža a naopak, čo mu vieš dať? Sú tieto predstavy fér? Alebo chceš inteligentného supermodela so zásobou vtipov na každý deň, ideálne s bytom a dvomi autami – veď predsa jedno aj pre teba, pokým ty budeš len priemerná šedá „domasedka“…? Nastav si zrkadlo, zákon vesmíru vraví, že priťahuješ to, čo vyžaruješ.

2) Predstav si, že pravú lásku nikde nenájdeš, že láska nikdy nebude mať čo robiť v tvojom živote. Čo by si robila? Zameriaš sa na kariéru? Budeš cestovať? Kde budeš hľadať vzrušenie, ktoré by ti inak priniesol ľahký flirt? Čo by ťa naozaj bavilo do takej miery, že by si nepomyslela na lásku? Sprav si chvíľku a naozaj sa zamysli nad svojim životom, pretože prv, než bude môcť milovať niekto teba, budeš musieť milovať samú seba a svoje bytie.pexels-photo-243221foto: pexels.com

Koniec koncov, začať žiť tak, že nebudeš očakávať za každým rohom pravú lásku, bude pre teba neuveriteľne oslobodzujúce! Otvoria sa ti nekonečné možnosti cestovania, spoznávania, priateľstiev, kariéry… Prepážku „Láska“ na teraz zatvor, obrň sa proti nej. Dokedy budeš len stáť a čakať? Toto všetko ťa brzdí v užívaní samotnej podstaty bytia. Užívaj si život taký aký je, tu a teraz, kde je napísané, že tu budeš naveky? Rozmaznávaj sa sama, pokojne si kúp aj kvety pre radosť, miluj sa, EXISTUJ!

Začni si ceniť všetko, čo ti prichádza do života. Znie to ironicky, ale najatraktívnejšie sú ženy, ktoré netrápi ON. Tie, ktoré žijú svoj život s istotou, slobodne a bez obmedzenia, vyžarujú taký druh energie, že to jednoducho nie je možné prehliadnuť. Ale nedá sa ani falšovať. Musíš to precítiť. Ten druh energie, ktorý je schopný transformovať nie len tvoj život ale aj životy ľudí okolo teba.

Takže prestaň tráviť svoj život hľadaním toho pravého!

Nech ON je ten, čo ťa bude vyhľadávať!

cover foto: pixabay.com