instagram.com/authenticlovemag

Každý chlap minimálne raz povedal klamstvo svojej manželke. Či je to o jednom pive, z ktorého boli tri alebo o jej výzore či o splnení povinností. Milosrdné klamstvá používajú muži hlavne preto, aby sa vyhli nechcenej tichej domácnosti alebo nebodaj smutnej a urazenej polovičke. Ale ženy, ruku na srdce, vy ste nikdy nezaklamali? 

Týchto 7 bodov vás prinúti zamyslieť sa a priznať, že to nerobia len muži, ale aj my. Nie len kvôli zachovaniu dobrej nálady vo vzťahu, ale možno aj preto, aby sme vyzerali, že sme lepšie ako oni. 

1. Nákupy 

Mnohé mamy svoje novo nakúpené oblečenie skrývali za staré. Keď tie veci vytiahli a muž si to všimol, vždy prišla výhovorka: “To je staré, len som to dlho nenosila.” 

Muži milujú nakupovanie, ale hlavne jedla. To, že ich drahá polovička minie aj posledné centy na handry, niektorých dokáže vytočiť do nepríčetna alebo začnú prednáškou: “Načo ti je toľko oblečenia.” Preto je niekedy lepšie nahádzať oblečenie do tašiek zo supermarketu a strčiť ich hlboko do skrine.

2. Drink

Po dlhej dobe konečne otvorili terasy, bary a reštaurácie. S kamarátkami sa vyberieš na drink – jeden drink, no zrazu ich je pred tebou 5. Doma však mužovi nepovieš a neprezradíš, že ste toho vypili viac. A pri jeho otázke, koľko toho bolo, použiješ jeho výhovorku: “Iba jeden.”

3. Veľa práce

Myslíme na všetko. Na domácnosť, na jedlo, na varenie, upratovanie, deti, muža, školu, prácu. Ale častokrát sa stane, že aj ty zabudneš na nejakú udalosť, ktorú si síce mala zapísanú tam niekde, ale úplne ti to vypadlo. Alebo zabudneš vyvesiť prádlo, či kúpiť niečo do chladničky. Jediné odpustiteľné klamstvo je v tomto prípade: “Mala som veľa práce.”

4. Odpisovanie

Celý deň si na mobile, pracuješ, voláš, ale aj relaxuješ. Videla si síce, že ti milovaný písal, ale nejako sa to medzi všetkými povinnosťami stratilo a na správu si úplne zabudla. Aj napriek tomu, že doteraz si len ležala na sedačke a kukala vtipné videá na TikToku alebo čítala články. Klamstvo či výhovorka, ktoré použiješ ako záchranné koleso: “Celý deň som mala veľa práce a na telefóne som vôbec nebola.” alebo “Všimla som si tvoju správu, ale zabudla som pri toľkých povinnostiach odpísať.”

5. To je kamarát

Neveríme to mužom, keď tak nazvú ženu, ktorá má krajšie vlasy, dlhšie nohy a úsmev, ktorý jasne balí tvojho chlapa. Ale podobné klamstvo používame aj my. “To je len kamarát. Bývalý spolužiak zo strednej.” Ale o tom, že v minulosti ste si písali zamilované SMSky, alebo to bola tvoja platonická láska, túto pravdu už radšej nepovieš. 

6. Chudnutie 

“Nie láska, nedám si dnes chlebík, lebo ja som na diéte, zjedz to aj za mňa.” A večer, keď muž odíde za kamošmi, zaspí alebo sa sprchuje, je bojová úloha rozbaliť čokoládu alebo keksík tak, aby nikto nepočul šušťanie obalu. Väčšinou tak sme cez deň krásne a s pevnou vôľou a večer pri seriáloch, kde do seba hlavné postavy stále tlačia jedlo, sme bez pevnej vôle s výhovorkou: “Táto kocka mi neublíži.” alebo “Aj tak som krásna.”

7. NIČ

Najhoršie klamstvo všetkých žien. Toto slovo muži neznášajú tak, že sa im až zježia chlpy na rukách, ak na ich otázku padne táto odpoveď: “Nič!” Častokrát využívame toto klamstvo, aj keď už všetky vieme, že po tichej domácnosti, odpovedi nič a ešte buchnutí dvier, príde buď hádka, alebo krutý monológ. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating