Každá z nás má v hlave vytvorený akýsi scenár, podľa ktorého chceme, aby sa náš život uberal. Keď sa však stane niečo nečakané, a od svojho plánu sa odkloníš, nezahoď hneď všetko za hlavu.

Je úplne normálne, že raz za čas sa stane niečo, čo si nečakala. Že sa budeš musieť rozhodnúť úplne inak, než si pôvodne plánovala. Aj keď si myslíš, že práve nastal koniec sveta, opak býva často pravdou.

„Jednou z najbežnejších príčin neúspechu je zvyk vzdať sa, keď človeka stretne dočasná porážka.“ – Napoleon Hill

Väčšina z nás namiesto toho, aby zabojovala a snažila sa problém vyriešiť, len mávne rukou a vzdá sa bez boja. A pritom niekedy stačí naozaj málo. Mala by si sa naučiť, že prekážky tu nie sú preto, aby ťa oslabili, ale aby si sa z nich poučila a aby si bola do budúcna silnejšia.

Život je niekedy naozaj zvláštny a svojimi zvratmi nás dokáže poriadne prekvapiť. Cieľ je však často oveľa bližšie, než si myslíš. Veď určite si už neraz aj ty počula, že dôležitejšia je cesta k cieľu a nie samotný cieľ. A vieš prečo?

Počas svojej cesty môžeš naraziť na rôzne prekážky. A je len na tebe, ako sa rozhodneš ich zvládnuť. Ak to bola tvoja chyba, môžeš sa z nej poučiť a budeš vedieť, že v budúcnosti sa to už opakovať nebude. Ale môžeš byť tiež tvrdohlavá. No potom sa nečuduj, ak sa rovnaké zlyhanie bude opakovať aj v budúcnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.