unsplash.com

Šťastie nie je vždy niečo, čo príde do života ľahko. Milovala som a stratila som. Moja úroveň dôvery sa stráca.

Bola som single na začiatku môjho dospievania, moje akné bola tá najhoršia vec, aká sa mi mohla stať. Moja práca ma privádzala do šialenstva a niekedy som sa cítila naozaj osamelá. Nemala som absolútne žiadnu motiváciu a víkendy som trávila v mojej izbe pohltená spánkom. Nechcela som, aby to zašlo až k depresiám, ale zdalo sa, že všetko ma zarazilo veľmi rýchlo a naraz a ja som jednoducho nevedela, ako sa s tým vyrovnať.

unsplash.com

Mala som pocit, akoby som sa topila, a nebola som si istá či nájdem cestu von.

Zaspala som a ráno som sa zobudila s otázkou, „kedy konečne nájdeš šťastie?“ Bola som nesmierne sklamaná, keď som si uvedomila, že stále cítim ten istý známy smútok.

Ale nedávno som si uvedomila, že toľko z nás, vrátane mňa, len sedí a netrpezlivo čaká na šťastie. 

Šťastie je stav mysle, rozhodnutie, ktoré robíme. Šťastie nie je možné nájsť v novej práci, v novom meste alebo dokonca v novom vzťahu. Viac ako čokoľvek iné, šťastie závisí od celkového postoja, ktorý sa rozhodnete prežiť.

pexels.com

Ak sa neustále zameriavaš na negatíva – tvoje zlyhania, tvoje nedostatky, tvoje chyby – nikdy nebudeš spokojná. 

Všetci prechádzame svojimi vlastnými cestami. Je pravdepodobné, že nie si presne tam, kde chceš, ale nevzdávaj sa. Život sa môže zdať zbytočný, a niekoľkokrát ťa bude hádzať na chodník. Ale bojuj s bojmi, pretože sľubujem, že na konci tunela je svetlo.  Šťastie je voľba, takže by sme si mali začať vyberať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife