Milá čitateľka, stratil sa ti niekedy hlas? Tým nemyslím hlasivky, ale reč. Chuť niečo povedať, alebo lepšie povedané, nemala si čo odovzdať. Tvoj život sa stal stereotypom. Boli okolo teba dlhodobo negatívni ľudia, ktorí z teba doslova vysávali pozitívnu energiu? Nechápala si, prečo už nedokážeš mať kreatívnu dušu, s ktorou by si sa podelila s ostatnými? Alebo si ich len zapísala do denníka či na blog, ktorý si tak milovala?

Neskláňaj hlavu, drahá. Aj takáto vec sa môže prihodiť v živote – stratiť chuť rozdávať to, čo v tebe je. Môže byť veľa dôvodov, prečo sa to stalo. Bohužiaľ, tým najväčším sú ľudia. Respektíve, nesprávni ľudia. Povedzme si to na rovinu.

Keby sa obklopuješ priateľmi, ktorí ťa posúvajú len a len dopredu a spolu napredujete, nikdy by si nestratila chuť do života, písania, rozprávania, kreslenia alebo do mnoho iných aktivít, ktoré zahrievali tvoju kreatívnu dušu. Taktiež by v tvojej mysli stále prúdili dokonalé myšlienky, ktoré by sa drali von, aby mohli pomáhať ľuďom. Alebo samej sebe. Musíme vyliečiť seba skôr, ako dávať pozornosť a lásku iným.

Nedávno som narazila na citát od Joela Osteena, ktorý mi otvoril oči a pomohol: „Nemôžete očakávať, že sa v živote budete stretávať s negatívnymi ľuďmi a budete žiť pozitívny život. To je vylúčené“. Taký jednoduchý, ale pritom tak pravdivý, však?

Teraz ti poviem, čo stratíš, keď budú v tvojom živote negatívni ľudia

Hlavne chuť do života. Z tvojho vnútra a duše sa vytratí elán, ktorý ťa každodenne napĺňal.

Stratíš vlastné myšlienky. Budeš myslieť len na záporne veci, ktoré ti budú zasahovať do psychického pokoja. Veď predsa, len jedna zlá myšlienka dokáže zničiť celú náladu. To isto poznáš, však? Keď si počas dňa spomenieš na niečo nepríjemné a blúdi ti to v mysli celý deň.

Nemáš čo vydať zo seba. Ten najhorší pocit, hlavne, keď sa živíš umením. Celé tvoje vnútro kričí a snaží sa dostať na povrch. Tvoje ruky sa snažia chytiť štetce a plátno, foťák, papier či pero a začať vytvárať umelecké dielo, ale ty však trpko stojíš a nedokážeš nič vytvoriť. Hovoríš si, že nemáš čo.

Roky som si to aj ja hovorila, dokonca aj v tento deň, ako toto píšem. Dala som tomu šancu, chytila potrebné veci na písanie a nechala moje myšlienky, nech si so mnou a mojimi rukami robia čo chcú. Úprimne povedané, neviem, čo napísať skôr. Neignoruj svoju kreatívnu dušu.

Nezostane ti čas pre seba a taktiež ani pre pravých priateľov, ktorí na teba čakajú. Bojíš sa, že nikoho iného nestretneš? Viem, že nabrať odvahu a odísť je neskutočne ťažké. Pocit samoty. Nie je to tak. Prídu tí správni. Tí, s ktorými si budeš skutočne rozumieť. Budeš sa cítiť úžasne. Spoločné plány a výlety. NEBOJ SA! Ty sama držíš svoj život v rukách a otváraš dvere iným, aby vstúpili. Zabuchni ich pred tými, čo ťa psychicky ničia, pred tými, kvôli ktorým si unavená.

Spravíme dohodu, dobre? Odmietni pozvanie stráviť večer s negatívnymi ľuďmi. Nemysli na to, čo si kto pomyslí. Jednoducho to sprav. Choď sama na kávu do úplne novej kaviarne alebo rob to, čo chceš TY. Nechaj preniknúť svoju kreativitu tak, ako som to urobila aspoň na moment aj ja. Sprav si čas pre seba a uvažuj. Si silná, verím v teba. A hlave, neboj sa opäť zažiariť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.