Photo by Ben White on Unsplash.com

Čím som staršia, tým viac si dávam pozor na to, koho vpustím do svojho života. Uvedomujem si, že chcem mať okolo seba ľudí, ktorí ma podporujú a ktorí ma majú radi. Ktorí so mnou budú radi tráviť čas. Nechcem takých, pri ktorých by som sa cítila zle a nebola by som sama sebou. Aj keď je to niekedy bolestivé, s určitými ľuďmi sa musím rozlúčiť.

Prijala som to, že nemôžem vo svojom živote držať ľudí, ktorí sú pre mňa toxickí, aj keď sme spolu toho veľa zažili. Avšak neustále mi pripomínajú, čo všetko ešte neviem a že nemám vôbec predstavu o skutočnom živote. Ktorí ma za chrbtom ohovárajú a potom sa mi usmievajú do očí. Ktorí nevidia moju skutočnú hodnotu a ponižujú ma. Ktorí mi spôsobujú viac bolesti ako radosti.

zdroj: Photo by Ben White on Unsplash.com

A tak je to aj so vzťahom. Vzťah, kde nie si sama sebou, drahá, nie je ten správny vzťah. Láska, ktorá ti zakazuje byť sama sebou, nie je tá pravá láska. Je to niečo, čo sa na lásku (a vzťah) len podobá, no v skutočnosti je to toxická vec. Je to niečo, čo ťa postupne vysilí a pre teba bude po čase aj problém vstať z postele, pretože nebudeš mať chuť. Toxický vzťah nie je rovnocenný, nie je pokorný a nie je šťastný. Je to vzťah, kde druhý berie a nič nedáva. Je to vzťah, ktorý ti nevydrží, pretože nie je správny. Takto by to naozaj nemalo vyzerať.

Či už je to vzťah medzi tebou a priateľmi alebo medzi tebou a partnerom, dávaj si pozor.

Prosím, ak máš niekoho o kom vieš, že je pre teba toxický, nedrž ho vo svojom živote. Aj vtedy, ak je to priateľ, známy, bývalý partner alebo aj obyčajný spolužiak či kolega. Títo ľudia by ťa stáli čas a energiu. Investovala by si do nich veľa času, ale nič by si nezískala. Pretože tak to chodí.

Nedrž vo svojom živote toxických ľudí len preto, že máte spoločnú minulosť. Za to ti vôbec nestoja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating