Koľkokrát si už chcela niečo urobiť, ale v hlave sa ti rozsvietila výstražná kontrolka a ty si si to hneď radšej rozmyslela? Je to strach či obava alebo možno iba pocit, že za svoje činy budeš musieť skôr či neskôr prevziať zodpovednosť.

Iste, pud sebazáchovy, zdravý pohľad na situáciu a chladná hlava pri jej riešení sú všetko veľmi nápomocné a užitočné vlastnosti. Raz však zistíš, že ťa spútavajú, že až priveľmi ovplyvňujú tvoje spontánne rozhodnutia. Tie by mali reprezentovať to, ako sa momentálne cítiš, čo práve prežívaš vo svojom vnútri.

Tieto obavy veľmi dobre poznám. Akoby občas formovali takmer hmotnú bytosť kdesi v kúte miestnosti, tieň, ktorý ti šepká: „Radšej nie… Nerob to, mysli na následky, na to, že sa možno úplne znemožníš. Predstav si, ako to, čo sa chystáš urobiť zmení pohľad na teba. Nebuď hlúpa, poslúchni ma a nič zbytočne neriskuj.“  Uvedomíš si to, pocítiš zvláštny pocit v žalúdku a radšej svoje prvoplánové rozhodnutie zmeníš.

zdroj: pexels.com

Ako ďaleko to ešte zájde?

Čo všetko ešte budeš musieť kvôli svojej neistote a strachu obetovať? Premárnené príležitosti, nenaplnené sny. Tak to predsa nemôže ostať. Nauč sa nepočúvať svoje pripomienky v podvedomí.

Zahraj si s obavami hru

Vždy, keď ti niečo napadne, no vzápätí sa dostaví ten nepríjemný pocit s výkrikom Stoj! A pripomenie ti, že nemáš robiť hlúposti ale radšej pekne myslieť na následky, si skús povedať, že presne kvôli tomu to urobíš!

Urobíš to, aby si ukázala tieňu v rohu izby, že si silnejšia ako ona- tvoja neistota. Dokáž, že máš na to poraziť svoj strach a konečne sa rozhodovať bez obáv, ako to zmení  tvoj život. Nie je to celé o tom? O spontánnych rozhodnutiach, ktoré urobíš v momente presne tak, ako ti srdce káže?pexels.com

zdroj: pexels.com

Takže zober telefón, napíš tomu chlapcovi a pozvi ho na večeru, choď na ten pohovor, vyplň tú prihlášku, sadni do toho lietadla alebo si kúp to auto.

Rob všetko tak ako chceš, ako cítiš, že to má byť. Už sa nenechaj zastaviť na tvojej ceste za šťastím žiadnymi obavami či výčitkami. Nevadí ak urobíš chybu, niečo sa zvrtne alebo nevyjde podľa tvojich predstáv a očakávaní. Aspoň sa budeš môcť obzrieť a povedať, že si vždy konala tak, ako si to cítila a mala si odvahu urobiť riskantné rozhodnutia.

Bola si dosť statočná na to, aby si sa postavila proti svojej vlastnej hlave. Ignorovala si  výstražnú kontrolku v nej, ktorá splašene blikala a signalizovala ti, aby si sa držala pri zemi a nikdy neurobila nič šialené, nič čo by sa odlišovalo od predstáv ľudí v tvojom okolí, ktorí od teba očakávajú isté štandardy. A to predsa nedokáže hocikto, len výnimočné dievča akým si sa za ten čas stala.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.