Každé ráno sa budíš do nového dňa, no stále máš pocit ako keby ťa prenasledovali myšlienky z minulosti a nedovolili ti slobodne dýchať, existovať a zažívať nové zážitky s radosťou.

Obťažujú ťa a prinášajú ti zmiešané pocity, ktoré ti nedajú pokojne pozerať dopredu a nezaoberať sa minulosťou. Prenasledujú ťa na každom kroku, pri hocijakej činnosti. Nemáš už toho dosť?

Nemyslíš si, že už by si mala do toho toku myšlienok, ktoré ťa dobiehajú povedať koniec? Možno to nepôjde ľahko a presne podľa tvojich predstáv, ale nebude ti lepšie, ak sa budeš snažiť s nimi ukončiť? Odoberajú ti energiu, úsmev a stále blúdiš niekde inde len nie v prítomnosti, ale prítomnosť je tvoja. 

Práve prítomnosť môžeš ovplyvniť v svoj prospech a splniť si svoje ciele, sny a túžby. Nenechaj sa manipulovať minulosťou. Myšlienky o minulosti ti nič nové nedajú, iba berú. Určite to aj ty tak vnímaš a pociťuješ. Ver si, skús sa posunúť ďalej a zabojovať o tvoju prítomnosť, aby si v tej prítomnosti naozaj žila dušou a nie len existovala telom.

Všetko zlé je na niečo dobré. Máme dobré, ale aj zlé chvíle. Lepšie obdobia, ale aj horšie obdobia. Všetko ti niečo dalo, naučilo ťa niečo a prinieslo ti do tvojho sveta niečo nové, či už lepšieho alebo horšieho charakteru, len prosím nikdy nezabudni na to že sme len ľudia. Máme právo sa mýliť, zabúdať a nebyť dokonalý pre celý svet. Nemusíš vo všetkom vynikať a byť excelentná v každej činnosti čo robíš. Robíš určite najviac čo môžeš. Pokúšaš sa o to, aby sa tvoje predstavy stali skutočnosťou.

Bojuješ niekedy z posledných síl. Dovoľ si robiť chyby a nesprávne rozhodnutia. Dovoľ si dopriať zaslúžený oddych aj keď sa ti nedarí tak ako si to predstavuješ. Nezaoberaj sa pádmi, zlyhaniami, ktoré si prežila, nepripúšťaj si ich až tak blízko k srdcu, aby ťa zlomili a položili na dno, veď práve aj vďaka ním si tam kde si. Posunuli a vypracovali ťa na tú pozíciu presne kde máš byť.

Prosím s pokojom im poďakuj, prijmi ich a posuň sa ďalej. Snívaj a bojuj za svoj svet a svoj život. Mysli na budúcnosť, zaujímaj sa o prítomnosť a uzavri minulosť. Ži bez akýchkoľvek výhrad a pocitov zla z minulosti. Dovoľ si prosím posunúť sa dopredu a zaželať si veľa šťastia v budúcnosti

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.