instagram/couple

Každý z nás túži po láske a vzťahu, ktorý by dával zmysel. To, že to niektorí nahlas nepriznajú, neznamená to, že to nie je pravda. Patríš ale k skupine, ktorá sa netají tým, že by lásku v živote privítala, no akosi sa jej to nedarí? 

Určite si vravíš, že máš asi smolu alebo neustále premýšľaš nad tým, prečo je to tak a či robíš niečo zle. Nie drahá, nerobíš nič zle, o tom ťa viem uistiť. Chce to zmeniť iba jednu vec – tvoj prístup. Ak stále niekoho hľadáš, ak dúfaš, že nájdeš dnes toho pravého, keď ti myšlienka o vzťahu zaberá všetok priestor v hlave, príliš tlačíš na pílu.

A to, čo tak príliš chceme, sa nám často iba vzďaľuje. Láska k tebe nepríde, keď ju zavoláš, ani keď ju budeš o to prosiť. Ak sa budeš snažiť o prvého, ktorého stretneš, len aby si nebola sama, môžeš po neúspešnom vzťahu byť viac smutná ako predtým.

Veď vieš, že tie najkrajšie veci prídu vo chvíli, keď to najmenej čakáme, že? Preto prestaň sledovať z okna každého okoloidúceho a vypusť to z hlavy. Sústreď sa na seba – svoj rozvoj, svoje šťastie. Vieš, že pozitívne veci priťahujú ďalšie pozitíva. Prestaň hľadať niečo tam, kde to nie je. A jedného dňa ti tvoje srdce samo privolá toho pravého. Bez nátlaku, bez toho, aby si bola pripravená. No bude to krásne.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating