Ak ti vzťahy nevychádzajú, ako by si chcela, máš tendencie zvaľovať vinu na seba a obviňovať sa z toho, že si do toho dala príliš… je jedno, či ide o vzťah s „kamarátkou“, frajerom alebo kýmkoľvek iným.  Jednoducho povedané, po silnej facke si sa prebudila a začala si hľadať príčinu. Tá príčina nie si ty, úprimnosť a láska nie sú chybami.

To, že do svojich vzťahov dávaš všetko a si úprimná je, bohužiaľ, vzácne. Nemeň sa, prosím. Tento svet plný povrchných vzťahov potrebuje ľudí ako si ty…

relationship foto: pexels.com

Nemusíš sa hanbiť za to, že dokážeš mať rada a dôverovať, že do toho vkladáš samú seba a nič za to neočakávaš.  To, že vidíš v ľuďoch to dobré, čo sa v nich skrýva a vzťahy majú pre teba istú hodnotu znamená, že  nie sú pre teba len hrou alebo niečím, čo sa ti v tej chvíli práve hodí. Nikdy by si nemala to dobré, čo si dala ľutovať..

Neexistuje žiadne príliš, málo, stredne, veľa, málo. Láska akéhokoľvek typu by sa nemala merať …Nemala by sa merať vôbec, veď vzťahy nie sú o trvaní, intenzite či stupni. Buď sú úprimné alebo nestoja za nič.

people-mother-family-father foto: pexels.com

Sklamanie bolí, spôsobuje trpký pocit, že si žila v niečom falošnom, v ilúzií a bola si naivná. No to, že ťa niekto sklame nie je tvoja prehra, ale výhra. Výhrou je preto, že sa ti otvorili oči a teraz vidíš človeka takého, aký naozaj je a nie tú verziu, ktorej si celý čas verila.  Je to výhra, lebo konečne vidíš len tých, ktorí ti za to naozaj stoja a vážiš si ich ešte o niečo viac ako predtým.  Je dôležité mať pri sebe tých, ktorým dokážeš naozaj dôverovať a ktorí dôverujú tebe.

To, že sa niekto z tvojho života vyparil, je znakom toho, že tam nepatril. Radšej maj pri sebe pár tých ozajstných, ako nesprávne davy, ktoré sa rozprúdia, len vtedy, keď to potrebujú…

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating