Síce sa hovorí, že oči sú okno do duše a prezrádzajú naozaj toho veľa, ale ani nechty nezaostávajú. Totižto nechty prezradia, či máš nízke sebavedomie, alebo problémy s imunitou či choré pľúca a pečeň.

Zdravé nechty sú pevné, pružné, hladké a sfarbené tak doružova. Ak ich máš rozdielne, signalizuje to, že niečo nie je v poriadku. Preto by si si mala dať i pri nechtoch záležať na ich starostlivosti. Nepodceňuj to a zoznám sa so skvelými trikmi, ktoré ti pomôžu dosiahnuť ich nielen krásny vzhľad, ale o to, aby boli zdravé! Tieto triky ti dokonca odporúča samotná nechtová expertka Rita Pinto.

Čím má žena nižšie sebavedomie, tým viac si obhrýza nechty a potom sa utieka k nádeji umelých a výrazných. Jednak, ak ich máš aj ty obhrýzate, ničíš tým dojem o sebe a navyše sa ti tak do tela dostávajú rôzne nebezpečné baktérie. Na tento problém ti na začiatok pomôže priesvitný lak proti obhrýzaniu. A pracovať a dookola pracovať na svojom sebavedomí. Bez toho ide všetko ťažšie!

Ak by ti však predsa nepomohol ani takýto lak, potom existuje ešte jedna možnosť. Novinkou sú gélové nechty podľa šablóny. Tá sa priloží zospodu nechta na prst a podľa nej sa vymodeluje nový necht. Prirodzene splynie so živým a veľmi dobre drží. Vďaka tomu sa môže obhryzené lôžko zregenerovať a predĺžiť.

View this post on Instagram

Getting there slowly but surely…. Not only for my nails but for my mindset too, lockdown has been a journey but one I am also thankful for! Grateful for the true connections I have made. Thankful for the time I’ve been afforded to be at home doing the things that I normally wouldn’t have got to do. Thankful for quality time with family. Thankful for the realisation of how important human contact is. Thankful for everyone of you that joined my lives and made them special. 2020 definitely has been a tough one so far but I’m hoping some positives will come out of it. 🤍 . Now Boris sort it out and let us go back to work please!!! . @biosculpturegelgb @navyprotools . #navyprotools #biosculpturegel #sheernails #shortnailsdontcare #healthynails

A post shared by Jayne Todman (@jaynetodman) on

Máš biele škvrny? Nebodaj pozdĺžne ryhy alebo drobné jamky? To môže signalizovať črevné choroby, zápaly alebo nedostatok vitamínov. A určte by si mala navštíviť lekára. A ako sa môžeš starať o nechty doma ty? Pilníkuj ich šetrnými papierovými alebo sklenenými pilníkmi vždy v jednom smere, od krajov do stredu.

Kožičku zatláčaj pomarančovým drievkom alebo silikónovým nástrojom, nie železom a tobôž ju nestrihaj! Ruky si často natieraj a najlepšie by bolo, keby tomu bolo po každom umytí. Vyhýbaj sa mydlám s obsahom alkoholu, ktoré vysušujú. Večer si ruky a nechty jemne premasíruj, pomôže to zrýchliť  krvný obeh a prísun živín.

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.