Zamilovaná, natešená, plná optimizmu. Jedného dňa sa ale všetko zmení. A ty sedíš pred telkou, prejedáš sa zmrzlinou, pozeráš romantické filmy, a plačeš ako o život. Premýšľaš, prečo musíš zažívať rozchod zas a znova? Nebolo ich už dosť? Prečo ti niekto zase zlomil srdce? Nezaslúžiš si aj ty dobrého chlapa, ktorý ťa bude verne milovať?

Je chyba v tebe ? Alebo si naozaj taká ,,neschopná“ nájsť si muža ,,do koča i do voza“. Do vzťahu si investovala čas, energiu, trpezlivosť a samozrejme veľké množstvo snahy. Zamilovala si sa a dúfala, že to vyjde. Naivne si si myslela, že práve on bude ten pravý. Bol to však omyl a rozchod ťa zaskočil tak, že si si ani nevšimla, že si už za teba stihol nájsť aj náhradu. Nabudúce si musíš dať väčší pozor. Tu sú tri typy mužov, ktorím lámanie ženských sŕdc nie je cudzie.

1. Pán dokonalý

Nikdy nemešká, nenadáva, nemá zlú náladu. V jeho byte to vyzerá ako vo sne každej ženy. Riady umyté, podlaha sa leskne a šaty sú uložené v skrini, nie na zemi. Nie je to typ chlapa, ktorý bude v sobotu večer piť s kamošmi pivo. On si radšej pozrie historický dokument a seriál z Netflixu. V tvojich očiach je dokonalý, nemá žiadne zlé vlastnosti, je milý, zodpovedný a priateľský. Každá žena by ho chcela mať, ale on je len tvoj.

Aspoň si to myslíš. Muž, ktorý sa prezentuje ako pán dokonalý má v skutočnosti od neho na míle ďaleko. Väčšina týchto mužov, totiž nemá len jednu partnerku. Môže byť dokonalý pre teba, ale nerobí mu problém udržiavať ďalšie dva či tri vzťahy. Dá si záležať na detailoch, ale na počte žien, s ktorými sa zahráva mu záleží menej ako na oblečení, ktoré ma na sebe.

2. Sukničkár

Odpustíš mu raz, dvakrát, trikrát, a na konci vášho vzťahu nebudeš vedieť spočítať koľkokrát to bola posledná nevera. Jeden bozk, jedna noc, jedna sms-ka. Žalúdok sa ti bude zvierať vždy, keď mu zazvoní mobil a v duchu budeš vždy premýšľať, či mu nevolá iná žena. Tento vzťah zničí tvoje sebavedomie, pošliape tvoju sebaúctu, zlomí ti srdce. Muž, ktorý ťa podvedie raz, to urobí znovu.

On sa nikdy nezmení. Bude ti klamať, písať, nosiť kvety, kupovať darčeky a rozmaznávať ťa, ale nikdy ti nesľúbi vernosť. Vždy tam budú iné kamarátky, iné známe, iné milenky. Nikdy preňho nebudeš jediná. Buď sa s tým naučíš žiť, alebo budeš len trpieť.

3. Rodinný typ

Nedeľné obedy, Vianoce u jeho rodičov, plánovanie svadby. Jeho rodina bude preňho vždy na prvom mieste. Ty budeš tá druhá. Tá druhá frajerka, tá druhá snúbenica, tá druhá manželka. Oni budú jeho rodina, ty budeš len tá čo si ho vzala. Ty budeš len kuchárkou, upratovačkou, šoférkou. Nebudeš preňho prioritou. Láska je slepá, na začiatku vzťahu neuvidíš všetky tie náznaky. Telefonáty s rodičmi o piatej ráno, oslavy vzdialených príbuzných, ktorých vidíš prvýkrát v živote.

Budeš ho milovať celým svojím srdcom, budeš šťastná, že si si našla muža, ktorý je rodine založený a má s rodinou dobré vzťahy. Ale časom ti to začne nesmierne prekážať. Prekročia hranice vášho súkromia, začnú ničiť váš vzťah, a tebe nezostane nič iné len pochopiť, že nemôžeš fungovať 24 hodín denne v strese. Prestaň sa snažiť byť dokonalou. Je to nesmierne vyčerpávajúce. Na konci vzťahu uvidíš všetky obete, ktoré si pre tento vzťah priniesla a pochopíš, že žiadny muž nestojí za to, aby si sa cítila byť menejcennou.

Partnera môžeš milovať bezhranične, ale seba musíš milovať viac.

Vzťah môže byť pre teba všetkým, ale nemôže byť zmyslom tvojho života. Aby vzťah mohol fungovať musia ho tvoriť dve rovnocenné osobnosti. Ak sa budeš spoliehať len na svojho partnera, nemôžeš byť šťastná. Rozchody nám dávajú možnosť zobrať si zo vzťahu všetky pekné spomienky, a z toho zlého sa poučiť. Sme ľudia, všetci robíme chyby. Ale je len na tebe, či sa rozhodneš vstúpiť do vzťahu s mužom, pri ktorom vieš, že bude len ďalší v poradí, ktorý ti zlomí srdce.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.