Nie vždy je najlepšie mať naplánované všetko do detailu. Ja osobne som typ, čo si podstatné udalosti alebo dni radšej dôkladne premyslí dopredu. Každé stretnutie, outfit, jedlo, ak by to bolo možné tak aj dýchanie…neviem prečo si stále myslím, že sa celý svet zariadi podľa môjho diára.

Už pomaly začínam chápať, že i keď mám život vo vlastných rukách, niektoré veci sa jednoducho ovplyvniť nedajú. To, že niečo nevychádza podľa tvojho plánu ešte neznamená, že celý deň dopadne ako pohroma. Veď aká by to bola radosť z vecí, ktoré by si tušila a mala vo svojej hlave už dávno dopredu naučené naspamäť?

 

Nečakané momenty a zážitky vždy sprevádza prekvapenie, ktoré je hlavnou zložkou rozprúdenia adrenalínu v krvi a ten je na užívanie danej chvíle veľmi podstatný. Snažím sa preto od daného momentu alebo dňa neočakávať súhru s mojimi predstavami. Tie sa samozrejme väčšinou už len z prieku líšia s realitou.

Nikdy nemôžeš tušiť, čo si pre teba osud a svet nachystal. Občas niečo oveľa lepšie ako si si ty vysnívala. A občas možno presne to, čo si nechcela a nakoniec aj tak zistíš, že to nebolo také hrozné ako si si myslela. Občas je proste lepšie nechať veci plynúť a vesmír, osud, Boh alebo už ako to voláš ty, to zariadi aj za teba.

To najdôležitejšie však je žiť každou jednou prítomnou minútou. Každá raz pominie. Áno viem, tieto vety už väčšie klišé ani byť nemôžu. Keď sa nad nimi však zamyslíš a pochopíš ich, zrazu pre teba budú mať úplne inú váhu. Nie je jedno aké pekné zážitky zažiješ? Možno to nebude vytúžený koncert tvojho obľúbeného speváka ale namiesto toho romantická večera s priateľom, pri ktorej sa doňho zaľúbiš ešte viac, aj keď si netušila, že to vôbec bude možné. Možno to nebude párty s polovicou mesta ale ,,tour de bar“ s tvojimi najbližšími kamarátmi a nezabudnuteľné hlášky a zážitky po nočnom behaní po meste.

To, že svet nie je podľa tvojich plánov mu nemôžeš vyčítať. Namiesto toho môžeš vychutnávať to, čo on ponúka tebe v prítomnom okamihu a neostať zaseknutá v bode, kedy len netrpezlivo vyčkávaš na budúcnosť. Kedysi si tak isto čakala aj na dnešok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.