from pexels.com by rawpixel.com

Už si presne nepamätám, kedy a od koho som počula tie slová, že nemôžem očakávať veľké a príjemné veci, ak svojmu životu neposkytujem to, čo je naozaj potrebné.

Ale pamätám si ten pocit, keď som po nejakom čase naozaj pochopila, prečo mi to bolo povedané. Jednoducho išlo len o to, aby som dala svojej osobe len to najlepšie, čo dokážem.

Priznám sa, dovtedy som to tak robievala naozaj málokedy. Nevnímala som všetky dôležité okolnosti v mojom živote. Až raz, v jeden upršaný deň, sa na mňa zosypalo asi všetko, čo len mohlo. V hlave mi skrsli myšlienky toho, že musím niečo veľmi rýchlo zmeniť, lebo to nebude mať pozitívny dopad na okolnosti.

Ľudia v mojom okolí boli pre mňa asi naozaj všetko. Nehovorím, že sa o nich teraz nezaujímam, vedia ma pochopiť.

Naozaj som na začiatku nevedela, čo mám ako prvé zmeniť vo svojom živote. Ale ak si správne pamätám, prvé, čo som spravila bolo, že som si pretriedila kontakty v mobile a na sociálnych sieťach.

View this post on Instagram

Sasha

A post shared by Author: @burimova (@burimovanextdoor) on

Keď som sa pozrela sama sebe v zrkadle do očí, tak mi bolo lepšie. Neviem, čo presne to spôsobilo, ale jednoducho to tak bolo. Začala som si uvedomovať, že si musím svoj život užívať iným spôsobom a byť k sebe viac ohľaduplnejšia. Po čase som zistila, že to naozaj bolo to najsprávnejšie rozhodnutie, aké som vtedy mohla spraviť. 

V mojom živote sa zmenilo viacero vecí. Väčšina z nich bola príjemná a úsmevná, a práve to, sa mi začínalo páčiť viac a viac.

Nechcem tvrdiť, že to bolo jednoduché a rýchle. Bolo to o myšlienkach i o skutkoch. Bolo to o otázkach, na ktoré som musela hľadať odpovede len ja. No uvedomovala som si, že je to to najlepšie, čo môžem pre svoj život urobiť.

Po rokoch ničoho, sa teraz na svet pozerám inak. Do života si pustím len ľudí, ktorí za to naozaj stoja. Mám radosť zo seba i zo svojich rozhodnutí. Možno to sú niekedy naozaj maličkosti, no keď spojíš dohromady niekoľko maličkostí, postupne z toho vznikne niečo veľké a zaujímavé.

Budeš cítiť to, ako sa máš dobre, a že robíš správne rozhodnutia. Nemusí to byť len o skutkoch, ale na začiatok určite postačia aj myšlienky, ktorým začneš dôverovať.

Ty sama budeš vedieť, kedy ti život vracia to pekné, čo mu ponúkaš. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife