S príchodom zimy často prichádza aj obdobie depresie. Aj keď to nieje správny výraz, skôr úzkosť, smútok, nostalgia. Leto, teplo a slnko je preč a na ľudský organizmus je táto zmena veľká záťaž.

Ja však zimné večery milujem. Áno, prekonala som malú búrku citov a nálad na začiatku tohto pochmúrneho obdobia, ale teraz si zimu užívam.

Blíži sa koniec roka. Vianoce sú za dverami. Nádhera. Obdobie ako stvorené na plánovanie. Teplý čaj, papuče, tepláky a myseľ, ktorú necháte unášať..pexels-photo-242129foto: pexels.com

Nečakajte na Nový rok a vychýrené novoročné predsavzatia. Začnite teraz. A na Nový rok už budete mať kus cesty za sebou. Zmeňte to, čo vám nerobí radosť. Alebo ak máte priveľa času, pridajte si do harmonogramu niečo, čo vás inšpiruje, motivuje, nakopne, niečo pri čom si oddýchnete alebo niečo pri čom sa budete vzdelávať.

Je predsa toľko možností ako využiť toto zimné obdobie. Začnite športovať, oprášte ľadové korčule, vyberte lyže či snowboard. Veď pohyb je ten najlepší liek pre dušu. Zájdite si do kina, či do divadla na nejakú super premiéru. Zájdite si s kamarátmi na vianočné trhy a kúpte si horúci punč. Zavolajte známym, ktorých ste dlho nevideli. Alebo len tak vyložte nohy a premýšľajte, po čom ste vždy túžili a nikdy ste to neuskutočnili.. A keď nato prídete, urobte to. Urobte všetko preto, aby ste sa cítili dobre a šťastne. O tom predsa život je. Aby sme boli šťastní 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness