Photo by Jonathan Borba from Pexels

Vzťahy bývajú rôzne. Niekto si lásku svojho života nájde už počas školy, iný toho pravého spozná „na staré kolená“. A sú tu ľudia, ktorí po nej veľmi túžia a čakajú, kedy sa spoza rohu objaví. No tak, ako všetko krásne v živote, láska príde nečakane. 

Pravá láska príde sama. Nemôžeš na ňu striehnuť, nemôžeš si ju privolať, a už vôbec nie vynútiť. Láska je slobodná a spontánna. Nedá sa zviazať a nerozkážeš jej, aby konečne prišla aj do tvojho života. A to je jej čaro. Preto sa nesnaž získať ju za každú cenu. Čím viac sa budeš snažiť, tým menej sa ti bude dariť.

Je to ako keď si ideš do obchodu kúpiť niečo, čo si predstavuješ, no nenájdeš to tam. A o nejaký čas neskôr vysnívanú vec náhodne objavíš, aj keď si už o ňu možno prestala mať záujem. Láska totiž čaká na tú pravú chvíľu. Nie na tú, ktorú chceš ty, ale na tú, v ktorej si ju práve zaslúžiš.

Láska čaká na chvíľu, kedy si skutočne pripravená vpustiť si do života niekoho nového. Na chvíľu, kedy máš usporiadaný vlastný život, aby si mohla vziať do rúk aj život niekoho iného. Čaká na chvíľu, keď miluješ samú seba, aby si mohla skutočne milovať aj niekoho iného. Príde vo chvíli, keď vie, že teraz je v tvojom živote priestor na nové dobrodružstvá a skúsenosti. Pretože ťa toho veľa naučí.

Rovnako tak nečakaj na lásku od niekoho, kto ti nedáva to, čo ty. Nestoj na mieste s vierou, že sa to jedného dňa zmení. Zaslúžiš si spoznať jej skutočnú podobu. Nie takú, ktorú si si predstavovala. Do tvojho života raz príde niekto, kto si ťa zaslúži. A ty si zaslúžiš jeho. Preto mu nebráň prísť kvôli tomu, že čakáš na niekoho, kto o teba nemá záujem.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating