Tento článok chcem venovať všetkým mladým slečnám, ktoré v tom ostali samé. Tak, ako moja priateľka.

Budeš mamou. Nebude to ľahké no viem, že si s tým poradíme. Držíme spolu za každých okolností a nezáleží na tom, o čo ide.

Toto je trochu špecifická situácia, nechcem však nikoho odsudzovať. Možno za to môžete vy samé, možno nie. Každý si už ale odžil svoje. Je tu však dôležité zobrať to také, aké to je. Nadobudla si totiž zodpovednosť.

Keď sa ukážu dve čiarky… Nezúfaj. Zvládneme to. Nebude to ľahké, no nakoniec prídeme na riešenie. Viem, nechceš tomu uveriť. Nemohlo sa to stať…. Alebo mohlo? Vyplač sa, vykrič, vyrozprávaj kamarátke. V žiadnom prípade si však neublíž!

Čo s týmto maličkým?
Ak vieš, že sa oň nemôžeš postarať, stále sú tu hniezda záchrany a rôzne iné možnosti, ktoré ale potrebuješ prekonzultovať minimálne s rodičmi. Drahá, sama si s tým nemôžeš poradiť. S najlepším svedomím ťa preto prosím, aby si sa porozprávala s niekým dospelým. Možno učiteľkou, tetou, krstnou, babkou, ak nie rodičmi. V týchto veciach to už totiž nieje len o tebe.

zdroj: unsplash.com

Naozaj sa ho chceš vzdať? Je prirodzené, ak začneš cítiť odpor. Mysli však i na to, aké to všetko môže byť nebezpečné. To, čo už je započaté, nevrátiš späť. Opäť ťa však chcem poprosiť, aby si všetko poriadne zvážila. Si totiž zodpovedná za oba vaše životy.

A on? Možno ho nenávidíš. Zúriš alebo sa ti nad ním obracia žalúdok. Možno ho chrániš. A možno si zničená z toho, že na teba kašle. Jedno ti však poviem… toto je čas, kedy by tu mal byť. Ak tu nieje… nevolaj. Nemíňaj svoju energiu. Nenahováraj si, že on to pochopí, že sa zmení… to ťažko. Ak ho chrániš… dobre to zváž. Je to aj jeho dieťa a ak ti chce pomôcť, už len kvôli tomu dieťaťu mu to dovoľ. I keď už spolu nevychádzate. Je to však jeho povinnosťou rovnako, ako právom. Ak si zažila čosi zlé a nepríjemné… musíš to začať nejako riešiť. Stalo sa totiž s potrebuješ pomoc. Aj psychickú podporu.
No a ak to bol hocikto, ak si ho dobre nepoznala alebo si len matne spomínaš, s kým si sa bavila ….už ho ani nehľadaj. Teraz musíš riešiť iné veci.

zdroj: unsplash.com

Upokoj sa a neublíž si. Vyrieši sa to. Si silná, aj keď o tom teraz pochybuješ a podlamujú sa ti kolená. Zvládneš to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.