V dnešnom svete sme naučení robiť veci často v skupinách. Nepohneme sa nikam, kam sa nepôjdu naši priatelia. Nepôjdeme na obed do reštaurácie, ktorá sa nám páči len preto, že naši známi povedali nie. Alebo na predstavenie do divadla len preto, pretože naši priatelia nie sú fanúšikmi divadla.

Počúvaj ma – neboj sa robiť veci sama. Veď robiť veci sama je úžasné. Nikto ti nehovorí, čo musíš robiť, ako to máš robiť a či je to správne. Nikto ti nehovorí, že sa mu niečo nepáči alebo že je to zlé.

Ideš si tam, kam chceš. Pozrieš si to, čo vidieť chceš.

Mnoho z nás si myslí, že ak robíme veci sami, tak sme čudní. Že je nesprávne robiť veci osamote. No oveľa viac nesprávne je robiť niečo, čo sa nám nepáči a ísť niekam, kam nechceme ísť.

Mňa uvidíš často samú v kaviarni s dobrou kávou a koláčom. Uvidíš ma často samú na obede v reštaurácii. Ak idem na výlet, kde som ešte nebola a je to môj (šialený) sen, stretneš ma pravdepodobne samú. Necítim sa trápne alebo znudene za to, že tam nie som s niekým. Užívam si to, že robím to, čo ma baví. Že mám slobodu a môžem sa rozhodnúť. Že môžem vidieť to, čo som vždy chcela.

Ak si myslím, že mojich priateľov zaujme môj nápad, ozvem sa im. Dám im vedieť a informujem ich, čo by som chcela robiť. Ak odmietnu, nič sa nedeje.

Život je pestrý a rozmanitý. Nikdy sa s priateľmi na 100 % nezhodneš v tom, kam chcete ísť na výlet alebo kam chcete ísť jesť. Avšak nie je to dôvod na to, aby si to čarovné miesto nevidela. To nie je dôvod na to, aby si to nové jedlo neochutnala. Nemôžeš nechať tvoje okolie, aby ťa držalo na uzde. Nemôžeš ho nechať, aby doslova ovládalo tvoj život.

Chápem, nie každý je zvyknutý robiť veci sám alebo ísť von sám. Niekto potrebuje oporu a spoločnosť, no vždy je lepšie spoľahnúť sa na seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.