Si pripútaná k niečomu, čo ani nepatrí k tebe. Tak ako slovo, ktoré vyriekneš z úst, odletí a už sa nevráti. Máš krídla, tak ich využi. Osloboď sa.

Predstav si ako letíš nad riekou. Je krásne slnečno a lúče ťa zohrievajú po celom tele. Vzduch je jemný, cítiť po vode a rozkvitajúcej prírode vôkol nej. Vietor ti nedbalo rozfúka vlasy. Cítiš sa príjemne. Letíš a špičkami krídel sa len tak dotýkaš hladiny vody, ktorú rozčeríš v príjemných vlnách. Vidíš svoj odraz, a je čoraz ligotavejší a krásnejší. V hladine odrážaš svoju voľnosť, krásu a divokosť. Vysielaš ju do okolia a ona sa na teba usmieva. Tá prekrásna bytosť, niekde hlboko v tebe.

zdroj: pexels.com

Nie je to len odraz, je to skutočnosť. Ukrytá v snoch a v myšlienkach. Každá máme svoje krídla. Stačí ich len roztiahnuť a vzlietnuť. Vysoko nad stromy, do oblakov, aj nad ne. Hocikde, kde len túžiš byť. Nielen snívať, ale tak ozajstne, nachádzať sa v radostnej eufórií, vo flow. Ako sa to v dnešnej dobe nazýva.

zdroj: unsplash.com

Vedieť, čo robíš rada, v čom si dobrá. V čom si produktívna, a čo môžeš spraviť nielen pre seba, pre ostatných, ale pokojne aj pre celý svet. Ak je to to, čo chceš, tak snívaj vo veľkom, ale pritom buď nohami pevne na zemi. Krídla ťa môžu odniesť do výšok, pričom ťa môžu nechať nakoniec spadnúť, a to dosť tvrdo. Je len na tebe, či im to dovolíš a či ich potom budeš vedieť znova roztiahnuť a vyletieť. Nič nie je také strašné, aby ťa o ne obralo. Je veľa, veľa silných žien, ktoré dokázali, že ženská sila a vášnivá zanietenosť dokáže mnoho. Nejedna z nich zlyhala. Mnohokrát. Niektorým z nich boli krídla odobrané násilím a bez ľútosti. Niektoré si ich zlámali stúpajúc stále vyššie a vyššie.

Ale nikdy, nikdy sa ich nevzdali. Dokázali ich v sebe znovu objaviť a rozprestrieť tak ako kedysi. Pretože nezáleží na tom, koľkokrát o ne prídeš, stratíš, polámeš. Stále sú v tebe. A úpenlivo čakajú na svoju šancu rozkvitnúť ako ten najkrajší kvet.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.