unsplash.com

Nebuď prekvapený, ak už nebudeš prvým, komu zavolá či napíše, že sa jej stalo niečo úžasné alebo zlé. Povedal si jej predsa, že tu už pre ňu viac nebudeš, keď ťa bude potrebovať. Učil si ju, ako sa má zamerať na niekoho iného.

Nebuď prekvapený, ak začne tráviť viac času so svojimi priateľmi ako s tebou. Naučil si ju, že s ňou nebudeš tráviť svoj voľný čas. Nikdy si ju nepočúval. Absolútne si nepamätáš, čo ti vravela. Nezaujímali ťa jej pocity a keď ju niečo trápilo, zmizol si ako vzduch. Naučil si ju, že sa o ňu absolútne nezaujímaš.

Nebuď prekvapený, že si svoju budúcnosť plánuje úplne bez teba. Ty si sa ju rozhodol vyškrtnúť zo svojho života behom pár sekúnd a presne to isté urobila aj ona. Možno jej to trvalo trošku pomalšie. Vždy si jej na všetko povedal nie. Učil si ju, aby žila svoj život bez teba, pretože si v ňom neplánoval ostať. Nikdy si netúžil vidieť svet jej očami.

zdroj: unsplash.com

Nebuď prekvapený, ak jej už viac nebudeš chýbať. Ty si ju predsa učil, ako má na teba zabudnúť. Dal si je pocítiť, že ju nepotrebuješ a nikdy ti nechýba. Nikdy nemala pocit, že by ťa jej neprítomnosť nejako zmenila. Neznamenala pre teba nič. Jej život podľa teba nemal cenu.

Nebuď prekvapený, ak ťa začne ignorovať. Ty si ju ignoroval roky. Ona bola tá, ktorá sa ako jediná snažila vytvoriť medzi vami dvoma aspoň ako taký kompromis. Vždy kvôli tebe zmenila svoje plány, aby ti vyhovela. Ty si to kvôli nej urobiť nedokázal. Investovala do teba všetku svoju lásku, energiu aj drahocenný čas. Až pokým neprišla na to, že to bolo márne a hlboko to oľutovala. Pretože sa jej nič z toho viac nevrátilo.

Nebuď prekvapený, ak ťa už viac netúži stretnúť. Pomaly začína byť taká, aká bola predtým, keď ťa spoznala. Hrdá a odvážna. Začína prichádzať na to, že ťa definitívne vypustila zo svojho srdca. Viac ťa nemiluje. Pomaly otvára oči a vidí, o čo všetko počas ročného trvania jej lásky k tebe prišla. Zreteľne vidí, že si ju považoval za samozrejmosť a absolútne si si ju nevážil. Zisťuje, že si zaslúži niekoho stokrát lepšieho. Vďaka tomuto zisteniu ho už našla.

zdroj: unsplash.com

Neostaň prekvapený, ak prestane byť starostlivá či pozorná. Nebuď zarazený, ak sa jej láskyplné slová zmenia na chladné a vášeň, ktorá ju pri tebe spaľovala, zmizne. Nech ťa nezmätie to, že sa tá veľká láska z jej očí už vytratila. Povedal si jej predsa, aby ťa prestala milovať. A ona ta len počúvla.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife