On nebol tvojou spriaznenou dušou, bol len rozptýlenie, šialenstvo a dobrodružstvo na tvojej ceste životom. Teraz to už vieš a chápeš, že pravda sa nedá zmeniť. 

Nebol to stabilný muž, nebol ti oporou a nepodporoval ťa v tvojich snoch. Váš vzťah bol ale dobrý, pretože si sa snažila. No bohužiaľ, bola to len prázdna láska, len niečo, čo nemalo perspetkívu. 

Netrávili ste spolu veľa spoločného času, mali ste odlišné koníčky ale ty si naivne verila, že sa to zmení. Nebola si šťastná, keď si bola s ním. No chcela si ho mať. Každá priateľka ti ho závidela, na povrchu sa tváril ako dokonalý partner, ale ty si vedela že skutočnosť je naozaj niekde inde. 

Toto nebola láska. Toto bola len túžba, len pobláznenie. 

Bol to „nestály“ muž, ktorý ti dal veľa otázok, na ktoré budeš hľadať odpovede. A keď ich nájdeš, možno pochopíš zmysel života.

zdroj: unsplash.com

Ide o to, že jednoducho nebol muž pre teba. Vieš to. Cítiš to.

Bola to len lekcia, ktorú občas potrebuje každá z nás. Dúfala si že bude, tak si verila a chcela si, až to je on. Tvoja spriaznená duša. 

Nemôžeš byť na to nahnevaná. Pretože ľudí, ktorí nie sú určení na to, aby s tebou zostali, neprinútiš aby zostali pri tebe.

A ľudí, ktorí s tebou majú byť, od teba neodoženieš. Prídu, vytvoria si v tvojom srdci miesto a budú s tebou za každých okolností. Za dobrých aj zlých. 

Ten, ktorý príde, ti zmaže tvoje ilúzie o tom, že ten predtým bol pravý. Musíš pochopiť, že ten, kto s tebou bude chcieť byť, tak bude, bez ohľadu na to, ako veľmi je zaneprázdnený. 

Nakoniec bude všetko v poriadku. Tak, ako má byť. Nájdeš svoju spriaznenú dušu.

No predtým ako ju nájdeš, musíš nájsť aj také duše, ktoré len bezcieľne idú po ceste životom a túlajú sa. Aby si pochopila a utriedila si myšlienky, čo vlastne hľadáš.

A iróniou je, že keď tú svoju spriaznenú dušu nebudeš hľadať, nájdeš ju. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.