Práve teraz, sediac na balkóne v Chorvátsku si uvedomujem, aký je život krásny dar. Život nám ponúka veľa výhod i strát. V jednej piesni sa spieva: ,,najväčším umením života je milovať v niekom všetkých, a vo všetkých milovať jedného“. Z toho vyplýva, že najväčším darom života je láska.

Leto&Láska to tak nejak ide k sebe, či? Pamätáte si na časy, keď sme chodili po táboroch? Ja áno. Rodičia chceli až mám vždy prázdniny plné zážitkov a to sa im podarilo. V jednom tábore nás bolo vyše 70, veľa dievčat aj chlapcov. U mňa bolo zvykom chodiť na tábory s niekým koho poznám. Tu som spravila výnimku a asi aj najlepšie čo som mohla spraviť. Prvý deň sme sa všetci zoznamovali so všetkými a všetkým naokolo.

zdroj: unsplash.com

A tu zrazu som natrafila na chalana, Samuela, ktorý tam bol tiež sám a ani neviem ako už sme sedeli spolu pri stole. Ako malé deti bez zábran sme sa začali rozprávať o všetkom možnom a nič nás po celý tábor nerozdelilo. Mali sme šťastie, pretože sme boli v rovnakom družstve takže 100% stále spolu. No bohužiaľ všetci vieme, že aj tábor má svoj koniec. Vedela som, že už sa tak moc nebudeme stretávať, ale vedela som aj, že toto nie je náš koniec.

Tábor skončil. Našťastie som nevyrastala v dobe Facebooku, takže sme si so Samkom písali listy, posielali pohľadnice a čakali sme vždy na správu toho druhého. Konečne sme trošku povyrástli a dohodli si, že sa znovu stretneme. Po viac než 2 rokoch som sa stretla s mojím najlepším kamarátom. Rozprávali sme sa celé hodiny, blbli ako súrodenci a boli pri sebe ako ozajstní priatelia, bol to nádherný pocit. Cítila som sa taká šťastná a s ním ešte šťastnejšie.

Čím sme boli starší naše kamarátstvo sa viac a viac prehlbovalo. Nevedela som čo k nemu cítim. Či som pre neho niečo ako sestra alebo ma berie ako niečo viac ? Trápilo ma to, lenže som vedela, že náš spoločný výlet ktorý sme plánovali mi na to všetko odpovie.  A stalo sa.
Spoločne sme sa rozhodli spraviť si roadtrip po Slovensku. Celý mesiac len ja on. Bolo to ako z filmu. Táboráky, stanovačky a nočné rozhovory pod oblohou plnou hviezd. Čo viac si priať a ešte k tomu s človekom s ktorým toho máte veľa spoločného. A zrovna pri týchto večeroch sa to všetko stalo.

V objatí a v úprimnom pohľade do očí, ktorým som nevedela odolať ma pobozkal. Nebránila som, ale bála som sa či sa tým toto všetko nepokazí. Na druhý deň sme sa o tom všetkom porozprávali, v kľude. Povedali sme si, že poznáme sa dlho, sme si svojím spôsobom stále verní a vieme aký je to risk. Ale poviem vám keby že vtedy neriskujem dnes nemám najlepšieho priateľa, brata a manžela v jednom. Dnes viem, že dať sa dokopy s niekým koho poznáte dlhšie a rozumiete si je jedna z najlepších vecí, pretože kto vám má byť opora ak nie človek vášmu srdiečku blízky?

zdroj: unsplash.com

Odpoveď na moju otázku či leto a láska ide k sebe je predsa jasná. V lete je predsa všetko jednoduchšie, nezabudni. Takže neboj sa ísť a spoznávať, objavovať a zaľúbiť sa. Je úplne jedno či cestuješ sama alebo s niekým ak si ťa niekto nájde je jedno či vedľa teba stoji tvoja bff, predsa. Prosím, sľúb mi, že budeš ľúbiť tak úprimne ako to len ide, že budeš sa snažiť najviac ako to len pôjde a nikdy sa nevzdáš. To najlepšie ťa ešte len čaká. Je to vždy za rohom.

Heslo tvojho leta musí vždy znieť: Toto leto bude to najlepšie a tým ďalším si len prebijem hranice.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.