Vlasové trendy sa neustále menia, rozvíjajú a striedajú. Kým kedysi sa všetky ženy snažili ukryť čo i len prvý šedivý vlas, v súčasnosti nastala zmena. Sivé a šedivé vlasy sa stali trendom, za ktorý sa rozhodne nemusíš hanbiť. Niektoré ženy si sivú farbu dávajú urobiť aj dobrovoľne.

Počula si už niekedy o pojme grombré? Ak by sme si to rozmenili na drobné, vznikol z dvoch slov – grey (sivá farba) a ombré. Základom tohto trendu je, aby sa ženy nebáli nechať si vyrásť svoje šedivé vlasy. Budeš mať teda ombré, ale trochu inak. Na vrchu hlavy bude začínať sivá či strieborná farba, ktorá plynule prejde do farby, ktorú si nosila doteraz. Až sa vlasy postupne stanú sivými celé.

Grombré býva predovšetkým prirodzené. Týka sa zväčša starších žien, ktoré začínajú čoraz viac šedivieť. No šedivé vlasy nie sú podmienené výlučne vekom. Aj mnoho mladších báb s tým má problémy. Grombré je spôsob, ako nabrať sebavedomie a prijať realitu takú, aká je.

Ak ťa takáto farba vlasov zaujala, mnohé ženy si nechávajú svoju korunu krásy takto zafarbiť aj dobrovoľne. Tvoja kaderníčka možno bude prekvapená, keď na ňu vybalíš túto žiadosť, no určite sa neboj zmeny.

Na Instagrame nájdeš množstvo inšpirácie a existuje dokonca aj grombré profil venovaný výlučne príbehom žien, ktoré sa pre tento štýl rozhodli a neľutujú svoje rozhodnutie.

Išla by si do toho aj ty?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.