Každý jeden z nás má na tomto svete svoju minulosť. Niektorí sú na ňu hrdí a ostatní, by na všetko najradšej zabudli. Nech platí pre teba ktorákoľvek možnosť, vedz, že nikdy nie je neskoro začať odznovu.

Páľ svoju nepotrebnú minulosť s úsmevom na tvári. Zabudni na všetko, na čo zabudnúť chceš. Pretrieď si všetky spomienky a zážitky. Nič neľutuj, vymaž nepotrebné kontakty a pokojne spáľ všetky mosty, ktoré uznáš za vhodné.

A môžeš si byť istá, že sa naozaj nestane nič zlé, keď to urobíš. Chop sa nových príležitostí, ktoré sa ti ponúkajú. No na druhú stranu, určite to nebude tak jednoduché.

Priznám sa, mne to trvalo až príliš dlho odpútať sa od niektorých vecí a niekoľkých ľudí. No ak si tvrdohlavo zaumieniš, že chceš niečo vo svojom živote zmeniť, tak sa ti to podarí. Ver mi, naozaj to na konci neoľutuješ.

S veľkou pravdepodobnosťou to bude bolieť. Silno a dlho. Lebo stratiť kus seba samého, dokáže človeka do vysokej miery silno poznačiť. No ak vytrváš a pochopíš, že to všetko za to nové šťastie stálo, bude sa ti na tomto svete žiť o niečo lepšie. A môžeš byť o tom presvedčená, že urobíš len a len správnu vec.

A vieš prečo ti to vlastne hovorím?

Lebo moja existencia by mohla byť v niekoľkých prípadoch veľmi reálnym príkladom.

A vieš, čo sa stane potom, ako hodíš za seba minulosť, ktorá ťa dlhé obdobie škriepila? 

V tvojom živote sa začnú objavovať ľudia, ktorí ti prinesú do života niečo nové a nepoznané. Nebudeš sa cítiť spútaná niečím, čo sa stalo už dávno predtým. A pevne verím tomu, že si budeš s nefalšovaným úsmevom na tvári užívať prežitý čas v okolí novo objavených ľudí.

A skúsme to teraz všetko zvaliť na osud. Ten bude vedieť, kedy nastane ten správny čas na budovanie novej budúcnosti. A v tú pravú chvíľu sa pred tebou objaví niekto, kto ti bude chcieť ponúknuť cigaretu.

A či ju už prijmeš alebo nie, ver, že ten rozhovor s novou osobou v tvojom živote, bude stáť za všetko to doteraz vynaložené trápenie. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.